Női kézi NB I: Debrecenben győzött a Siófok

2019.01.30. 19:41
Az EHF-kupában menetelő Siófok 31–25-re nyert a DVSC otthonában a női kézilabda NB I-ben.

Az első három gólt a hazai csapat szerezte, a Siófok csak a 18. percben tudta átvenni a vezetést (8–9), majd a szünetben három találat volt az előnye. Innen még 18–18-ra visszajött a Loki, de utána a Balaton-parti együttes nem engedte ki a kezéből a meccset, és végül biztosan nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-SCHAEFFLER–SIÓFOK KC 25–31 (12–15)
Debrecen, 1400
néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
DEBRECEN: TRIFFA – VARSÁNYI 3, Punyko, Tóvizi 3, Deszpotovics 4, Grigel 3, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Oguntoye (kapus), Kovács Anna 3, Zamfirescu 1, Bulath 2, Bordás 1, Arany, Szabó P. 1, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
SIÓFOK: DEDU – Böhme 3, M. GONZÁLEZ 6, Nze Minko 3 (1), Jezic 2, KOBETIC 5 (2), Aoustin 4. Csere:Perianu, Drabik 1, Hmirova 2, ELGHAOUI 5. Edző:Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 12. p.: 7–4. 18. p.: 8–9. 24. p.: 10–12. 35. p.: 15–18. 38. p.: 18–18. 43. p.: 18–23. 51. p.: 21–27. 55. p.: 23–30.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 3/3.
Köstner Vilmos:
– Nagyon nagy szívvel és akarattal játszottunk. A szív sokszor el is vitte az észt. Gyorsabban játszottunk, mint ahogy a technikai és taktikai képzettségünk engedte volna. Egy ilyen jó csapat ezt természetesen kihasználja.
Tor Odvar Moen: – Tudtuk, hogy a Debrecen nagyon jó csapat, így fel is készültünk belőle tisztességgel. Fel kellett, hogy ébredjünk, hiszen a mérkőzés elején sokat hibáztunk. Sikerült kijavítanunk ezeket, utána pedig már rendben volt a játékunk. Büszke vagyok, hogy két fronton is sikeresen menetelünk.