Női kézi NB I: Budaörsön nyert az Újváros

2019.01.06. 18:39
A Dunaújváros 28–23-ra nyert a Budaörs otthonában a női kézilabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

A vendégek az első félidő vége előtt léptek el ellenfelüktől, és bár a Budaörs egy gólra fel tudott jönni a második játékrészben, az Újváros nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A meccs krónikájához tartozik, hogy a második félidőben egy hazai védekezésnél Kiskartali Zsófia súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOYRA-BUDAÖRS–DUNAÚJVÁROSI KKA 23–28 (13–17)
Budaörs,
900 néző. V: Asztalos, Bárkányi
BUDAÖRS: Wéninger – DÁVID-AZARI 5 (4), Hornyák Á. 4, Zsigmond 3, Szabadfi, PÁLOS-BOGNÁR 5, Kiskartali 1. Csere: Sipeki (kapus), Gerháth 1 (1), Pásztor, Hajduch 1, Mézes, Ertl 2, Horváth L. 1, Soós. Edző: Neukum Tamás
DKKA: CSAPÓ – Grosch 2, SZEKERCZÉS 8 (4), Szalai 3, SIRIÁN 4, Ferenczy 4 (1), KAZAI 7. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Nick, Monori, Dombi. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 5–4. 14. p.: 6–6. 18. p.: 7–9. 23. p.: 9–12. 26. p.: 11–15. 36. p.: 15–19. 41. p.: 18–20. 47. p.: 21–22. 55. p.: 22–25.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/5
Neukum Tamás:
– A mérkőzés azon szakaszaiban, amikor megfordíthattuk volna vagy közelebb kerülhettünk volna, mindig belehibáztunk. Előrébb tart a Dunaújváros, mint mi, megérdemelten nyerte meg ezt a meccset. Régebb óta együtt van, jobban fel tudott készülni belőlünk, mint mi fordítva, és meg tudta valósítani azt, amit akart, mi pedig nem.
György László: – Nagyon nehéz találkozón vagyunk túl. Megnehezítette a dolgunkat a Budaörs, de erre is számítottunk. Az első félidőben jó volt a védekezésünk és a támadásunk is, az ott megszerzett előnyt tudtuk tartani a másodikban is. Roppant fontos győzelmet szereztünk, hogy ne maradjunk le az előttünk álló csapatoktól.

1. Győr 11 11 417–287 +130 22
2. FTC 11 10 1 375–266 +109 20
3. Érd 11 8 1 2 332–311 +21 17
4. Siófok 11 7 1 3 319–251 +68 15
5. Vác 11 7 4 313–292 +21 14
6. Fehérvár 11 6 1 4 300–291 +9 13
7. Debrecen 11 5 1 5 303–305 –2 11
8. Dunaújváros 10 5 5 264–260 +4 10