Női kézi NB I: bronzrangadót nyert az Érd a Siófok ellen

2019.03.06. 19:31
Megnyerte kilencedik hazai bajnokiját is a 2018–2019-es idényben az Érd női kézilabdacsapata, amely szerdán 30–26-ra megverte az EHF-kupában nagyszerűen szereplő Siófokot, ezzel két ponttal megelőzte a riválist a harmadik helyért folytatott harcban.
Lassource góljaira is szüksége volt az Érdnek (Fotó: Török Attila)
A KÉPGALÉRIÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!
Lassource góljaira is szüksége volt az Érdnek (Fotó: Török Attila) A KÉPGALÉRIÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

Hibátlan hazai mérleggel, nyolc győzelemmel fogadta az Érd a Siófokot, a harmadik helyért harcoló két 23 pontos csapat csatáját mégis a vendégek kezdték jobban. 3–4 után jött három hazai gól, de csak 8–7-ig tartott a nagy roham, ott Nze-Minko vezérletével a Siófok egy 4–0-s sorozattal fordított (8–11.)

Időt kért az Érd, de a szoros félidei eredményt (14–15) csak annak köszönhette, hogy az utolsó percben a balszélső Lassource, majd a jobbszélső Krpezs-Slezák is betalált.

A második félidőt az Érd nagyon agresszívan kezdte, gyorsan át is vette a vezetést, közben Szabó Edina a kispad mellett addig perlekedett a bírókkal, hogy előbb sárgát, majd kétperces kiállítást kapott, Tóth Gabriella azonban kettős emberhátrányban is eredményes volt (18–17).

Az utolsó tíz percnek kétgólos előnyről vágott neki az Érd (25–23), majd amikor Silje Solberg kapus eladott labdáját Krpezs-Slezák kihasználta, és 27–24-re alakult az eredmény, érezni lehetett, hogy ezt a meccset a hazaiak már nem veszítik el.

A Siófok már nem tudott újítani, az Érd 30–26-ra győzött, s a hibátlan hazai mérleget megőrizve két ponttal megelőzte a riválist is a bronzéremért folytatott harcban.

Pintea (balra) ezúttal három gólig jutott (Fotó: Facebook/Győri Audi ETO KC)

A nap másik mérkőzésén a Győri Audi ETO KC sima győzelmet aratott a Dunaújváros ellen. A Fejér megyeiek a 12. percig jól tartották magukat, 7–7 után azonban Knedlíková kettő és Görbicz egy góljával 10–7-re megléptek a hazaiak. György László időt kért, azt kérte játékosaitól, hogy bátrabban vállalják fel az egy-egy elleni párharcokat.

A vendégek ugyan 10–9-re fel is jöttek, de aztán ismét a hazaiak percei következtek, Görbicz például saját térfeléről is gólt szerzett, pontosan ívelt az üres kapuba (13–9).

A félidei 17–12 után a második játékrészben a Győr pillanatok alatt nyolc gólra növelte az előnyt (20–12), a 47. percben pedig már tíz volt közte (27–17). A címvédő 36–25-re győzött, ezzel továbbra is százszázalékos.

NŐI NB I
Érd HC–Siófok KC 30–26 (14–15)
Érd, 1800
néző. Vezette: Herczeg, Südi
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 7 (2), Lavko 3, TÓTH G. 7, Szabó L. 3, Kovacsevics, C. LASSOURCE 8. Csere: FOGGEA (kapus), Kiss N., Jerábková 2. Edző: Szabó Edina
SIÓFOK: DEDU – Böhme 4 (2), M. González 5, NZE-MINKO 4 (1), JEZIC 6, Kobetic 5, Aoustin 1
Csere: Silje Solberg (kapus), Perianu, Janjusevics, Elghaoui 1, Hmirova. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 10. p.: 6–5. 15. p.: 7–7. 21. p.: 8–11. 26. p.: 12–13. 36. p.: 17–16. 41. p.: 19–19. 45. p.: 21–20. 49. p.: 24–22. 55. p.: 28–24.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Szabó Edina:
– Hatalmasat küzdöttek a lányok a győzelemért, boldogok vagyunk. Ez a csapat nagyot lépett előre, nem a következő meccshez, de sok fiatal játékos van és most megmutatták, hogyan tudnak jól felkészülni és a hibákból tudnak tanulni, majd abból még jobb dolgokat csinálni.
Tor Odvar Moen: – Kemény mérkőzés volt számunkra, kissé fáradt volt a csapat az EHF-kupa és a bajnokság kettős terhelése miatt, az Érdnek pedig több ereje volt, mint nekünk, ez látszott az utolsó bő tíz percben.

Győri Audi ETO KC–Dunaújvárosi Kohász KA 36–25 (17–12)
Győr, 2674 néző. Vezette: Földesi, Halász
GYŐR: Kiss É. – KNEDLÍKOVÁ 5, A. HANSEN 5, S. Oftedal 4, Brattset 1, V. Kristiansen 2, GÖRBICZ 5. Csere: Leynaud (kapus), E. Amorim 1, Groot 4 (1), Pintea 3, Puhalák 2, Bódi 2, Tomori 2. Edző: Danyi Gábor
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – GROSCH 4, SZEKERCZÉS 9 (4), Szalai B. 3, Sirián 2, Ferenczy 2, Kazai 2. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Nick, Bouti 1, Monori 2, Mihály, Fodor N. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 15. p.: 10–7. 23. p.: 11–9. 28. p.: 16–11. 33. p.: 20–12. 40. p.: 22–16. 46. p.: 26–16. 51. p.: 30–18
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/4
Danyi Gábor:
– A védekezésünk felállt fal ellen eredményes volt, főleg a második félidőben. Ezzel együtt támadásban sokat hibáztunk, pedig további könnyű gólokat tudtunk volna szerezni.
György László: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amelyben pozitívum a második félidőben szerzett tizenhárom gólunk. Jó csapattól kaptunk ki, így elkeseredésre nincs okunk, és több fiatalnak is lehetőséget tudtam adni.

1. Győr 19 19 719–490 +229 38
2. FTC 16 15 1 540–381 +159 30
3. Érd 17 12 1 4 504–464 +40 25
4. Siófok 17 11 1 5 503–395 +108 23
5. Vác 16 10 6 441–430 +11 20
6. Kisvárda 16 7 3 6 414–401 +13 17
7. Fehérvár 16 7 2 7 439–452 –13 16
8. Debrecen 16 7 1 8 445–447 –2 15