Női kézi NB I: BL-forma az ETO-tól, kísértett a KEK a Vácnak

2013.02.06. 20:25
A női kézilabda NB I 17. fordulójának szerdai mérkőzésén a Győri ETO kiütéssel nyert hazai pályán a Vác ellen: a kisalföldiek 32–15-re intézték el KEK-résztvevő ellenfelüket. A találkozó elején 4–3-ra még a vendégek vezettek, ezt követően azonban húsz percig nem találtak a kapuba, így gyakorlatilag a szünetre (11–4) eldőlt a csata. Az üldöző Ferencváros 30–24-re győzött a Debrecen vendégeként.

Lekicsék újabb erődemonstrációt mutattak be (fotó: Fuszek Gábor – archív)

Győrben kifejezetten bátran kezdett a Vác, amely a találkozó első két gólját szerezte meg, Tápai Szabina második gólja után még a 12. percben is vezetett a vendégcsapat 4–3-ra. A fehér mezesek lendülete azonban eddig tartott, sőt a félidő folytatásában Gulyás István csapata támadásban legrosszabb kaproncai pillanatait idézte. Az ETO Szepesi Ivett találatával szerezte meg először a vezetést a 16. percben, és ezt követően már nem lehetett kérdéses a győzelme.

Amely valójában már a szünetre biztossá vált, ugyanis az ETO „elővette” a Buducsnoszt Podgorica ellen bemutatott védekezését, és az első félidőben nem kapott már egy gólt sem: 3–4 után zsinórban nyolc zöld-fehér találat született, így a szünetben 11–4-et mutatott az eredményjelző.

Szondi Zsófia húsz perc után szerzett újra gólt váci oldalról a második félidő elején, a győriek azonban ekkor támadásban váltottak sebességet és gyorsítottak fel BL-tempóra, így pillanatok alatt meglett a közte tíz. Andrea Lekics és Görbicz Anita is könnyedén szerezte meg góljait, ám a BL-ben kevesebbet szereplők közül Hornyák Dórának is voltak jó pillanatai, Herr Orsolya sorozatos védéseiről nem is beszélve.

A végjátékra így már csak a különbség volt kérdéses és az, hogy az ETO képes-e tartani az „egy kapott gólra kettő dobott” tempót. A küldetés sikerült: a Győri ETO 32–15-re intézte el a mérkőzés első perceit leszámítva hitehagyott Vácot.

A nap másik meccsén Debrecenben a Ferencváros már a találkozó elején elhúzott két-három góllal, és ezt a különbséget tartotta is az első félidőben. A második játékrész elején már hat góllal vezetett a vendégcsapat, a DVSC viszont még egyszer megrázta magát, és felzárkózott három gólra. A feltámadás azonban időleges volt, a hazaiak erejéből többre nem futotta, a fradisták megnyomták a hajrát, így összességében idegenben is könnyedén gyűjtötték be a két pontot.

NŐI KÉZILABDA NB I, 17. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 32–15
(11–4)
Győr, 1100 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐRI ETO: HERR O. – Orbán 1, Lekics 3, GÖRBICZ 5 (3), Löke 4, HORNYÁK D. 4, Szepesi 2. Cs: Amorim 4, Kovacsics 3 (2), Radicsevics 4, Rédei-Soós 1, Tervel 1. Edző: Ambros Martín
VÁC: Triffa – Niksic, Virág 1, Fülöp 2, Farkas V. 1, TÁPAI SZ. 4 (1), Szondi 4. Cs: Mayer 1, Klivinyi 2 (2), Barján, Mészáros, Nagy P. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 14. p.: 4–4. 18. p.: 6–4. 24. p.: 9–4. 28. p.: 11–4. 36. p.: 17–6. 40. p.: 20–7. 48. p.: 26–10. 56. p.: 30–14
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Védekezésünk végig rendben volt, miként a kapusteljesítmény is. Az elején technikai hibák csúsztak a támadásbefejezésekbe. Leszámítva az időnként zavaró játékvezetői felfogást, összességében a kapott és az adott gólok tekintetében is elégedettek lehetünk.
Gulyás István: – A körülményekhez képest védekezésben elfogadhatót nyújtott a csapatom. Támadásban viszont még nagyon sok a javítanivalónk.

DVSC-FÓRUM–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 24–30 (12–15)
Debrecen, 1200
néző. V: Kisfalvi, Péli
DVSC: LAJTOS – Slakta 2, Karnik Sz., KARALYOS 6, Siska 2, Dakos 2, Simsik 1. Cs: Herr A. 5 (3), Vörös B. 2 (1), BOHUS-KARNIK M. 4, Láng. Edző: Bíró Imre
FTC: PASTROVICS – SUCH 4, Szucsánszki 3, DAJKA 7 (3), Cifra 3, Deáki 1, Szarka A. 1. Cs: Abramovics (kapus), Szamoránsky P. 2, TOMORI 4, Pena 3, LUKÁCS V. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 14. p.: 5–7. 25. p.: 10–12. 36. p.: 13–19. 44. p.: 17–20. 55. p.: 21–27
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Bíró Imre:
– Megtisztelő volt egy BL-ben menetelő csapat ellen játszani, igyekeztünk felnőni a szintjéhez. Örülök Karalyos Orsi eredményes visszatérésének, sokat lendített a támadójátékunkon és a védekezésünkön is.