Női kézi NB I: az újvárosiak győzelemmel emlékeztek Kulcsár Anitára

2015.01.18. 19:39
Kulcsár Anitára emlékeztek a Dunaújváros–Fehérvár mérkőzés előtt (Fotók: Szabó Miklós)
A Dunaújváros hazai pályán 25–20-ra nyert a Fehérvár KC ellen a női kézilabda NB I 15. fordulójában. Az Érd nehezen gyűrte le a DVSC-t, a Békéscsaba könnyebben a Vácot, míg az MTK-t nem tudta megszorítani a sereghajtó Szeged.

DUNAÚJVÁROS–FEHÉRVÁR KC
Hétfőn lesz tíz éve, hogy Kulcsár Anita autóbalesetben életet vesztette. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel az egykori klasszis beállóra emlékeztek két utolsó klubjának játékosai és a nézők.
„Csak az hal meg, akit elfelednek, örökké él, kit nagyon szeretnek!" – állt a hazai B-közép által felmutatott molinón.

A dunaújvárosi sportcsarnokban elhelyezett virágokat hétfőn viszik el a DKKA képviselői a győri Nádorvárosi Köztemetőbe, Kulcsár Anita végső nyughelyéhez.

A 12–10-es első félidőt követően a második játékrészt egy 6–0-s sorozattal kezdte a Dunaújváros, amely ezután 10 percig gólképtelen volt, ezalatt 18–15-re zárkózott fel a Fehérvár. A jeget Kulcsár Anita korábbi csapattársa, Ferling Bernadett törte meg, aki egymás után lőtt három góljával szertefoszlatta a vendégek pontszerzési álmait. A Dunaújváros mindössze 20 gólt kapott – Triffa Ágnes remekül védett –, győzelmével pedig három ponttal ellépett megyei riválisától.

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT
A játéknap legszorosabb mérkőzését az Érd és a DVSC játszotta. A debreceniek a szünetben meglepetésre három góllal vezettek, a folytatásban viszont a hazai pályán játszó Érd fordított, és izgalmas hajrában megszerezte a két pontot – pedig a vendégek a végén támadhattak a döntetlenért.

A Békéscsaba 32–26-ra megverte a Vácot, ám sokáig nem volt ilyen egyértelmű a fölénye, 13 perccel a vége előtt még csak 22–21-re vezetett.

A Szeged az egyetlen pontját az MTK elleni őszi mérkőzésén szerezte hazai pályán, idegenben azonban esélye sem volt a fővárosi együttes ellen, a kék-fehérek 34–21-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FEHÉRVÁR KC 25–20 (12–10)
Dunaújváros, 1200
néző. V: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA – Azari 2, TRISCSUK 6, FERLING 5, Takács D. 2, BULAT 7 (3), VINCZE 2. Csere: Nagy É. (kapus), Khouiled, Takács B. 1, Mekler–Rádl, Hosszú, Gera. Edző: Mátéfi Eszter
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Csáki 2, Ishitate 2, Hajduch 1, Horváth B. 1, Kazai 1, TILINGER 10 (4). Csere: SAVKO (kapus), Tanabe, EMBEROVICS 2, Mayer 1, Shteriova, Hrabovszky, Májer. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 4–2. 12. p.: 5–6. 28. p.: 12–9. 38. p.: 18–10. 49. p.: 18–15. 59. p.: 22–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Mátéfi Eszter:
– Vérbeli rangadón, kiválóan felkészített csapat ellen óriási győzelmet arattunk, le a kalappal a lányok előtt. Örülök, hogy telt ház előtt sikerült igazi kézilabdaünnepet produkálnunk, méltóképpen tisztelegtünk a tíz éve elhunyt Kulcsár Anita emléke előtt. Az ő hiánya még ma is fájó érzés.
Bakó Botond: – A második félidő elején hét-nyolc percig gyengélkedtünk, ez döntően befolyásolta a végeredményt. Ezt követően még vissza tudtunk kapaszkodni, felálltunk, akkor azonban kulcspillanatokban Triffa többször is bravúrosan hárított. Nagyon nehéz szituációban vagyunk, rengeteg játékosunk beteg, a mérkőzés elején Kazai ráadásul megsérült. Steriova még közel sincs a megfelelő szinten, kevesen vagyunk.

MTK BUDAPEST–SZEGEDI KKSE 34–21 (14–7)
Népfürdő utca, 200
néző. V: Bonifert, Oláh
MTK: BLAZEK – VARGA N. 5, Valovics 1, Wolf 3 (2), ÁBRAHÁM 6, Khoui 1, Szádvári 3. Csere: Ignácz–Pethő (kapus), CSUKA 4, Barna 1, Horváth D. 1, TÖRÖK P. 4, Kovács G. 2 (1), Balog B. 1, Fekete B. 2, Urfi. Edző: Horváth Attila
SZEGED: Dobó – Aron 3, Zilák 1, Selmeci 3, Albert H., Gulyás 3, SZABÓ E. 6 (3). Csere: Futaki (kapus), Kiss K., BARJÁN 5, Hárs. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 19. p.: 11–3. 34. p.: 17–9. 44. p.: 21–12. 50. p.: 25–15. 54. p.: 31–17
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Horváth Attila:
– Gratulálok a csapatnak, ez kötelező győzelem volt. Felszabadultan játszottak, a cserék is hozzá tettek, és mindenki élvezte a játékot. Az eddigiekhez képest egy kis plusz feladatot is adtam nekik, azt is megoldották.
Marosán György: – A harmadik percben eldőlt a mérkőzés, amikor egy újabb meghatározó játékosom megsérült.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–IPRESS CENTER-VÁC 32–26 (16–15)
Békéscsaba, 1200
néző. V: Bacs, Bóna
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Kovács Anett 3, NIKOLAJENKO 8, Szögi 1 (1), SZABÓ V. 4, GLUSICA 6, GÁVAI 5. Csere: TERENYI (kapus), Török G., Walfisch 4, Sári, Diószegi 1. Edző: Avar György
VÁC: Bíró B. – Hansághy 2, Tóth E., Fülöp A. 2, Hornyák D. 4 (1), FARKAS V. 6 (2), Szondi 3. Csere: Balog J. (kapus), Dakos 2, DRÁVAI 5, Hámori 2. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–4. 10. p.: 5–7. 15. p.: 9–8. 23. p.: 11–12. 29. p.: 14–15. 38. p.: 18–16. 45. p.: 22–19. 46. p.: 22–21. 51. p.: 27–22. 53. p.: 27–24. 56. p.: 31–24
Kiállítások: 10 ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Avar György:
– Nagyon rosszul kezdtünk, voltak bizonytalanságok, de a tizenötödik perctől fokozatosan bedaráltuk az ellenfelet. Jó megoldásaink voltak, ebből lehet építkezni.
Ottó Katalin: – A békéscsabaiaknál kiváló formában játszottak az átlövők, lőttek távolról, közelről. Ez teljesen szétszaggatta védekezésünket. A kapusaink sem fogtak ki jó napot.

ÉRD–DVSC-TVP-AQUATICUM 25–24 (11–14)
Érd, 1500
néző. V: Bócz, Wiedemann
ÉRD: Janurik – Kosztjukova, Kovács Anna 7, Kisfaludy 3, Szekeres, Klivinyi 4, Schatzl 3. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Pálos-Bognár 2 (1), Krpezs 5 (3), Sz. Vukcsevics 1, Signaté. Edző: Szabó Edina
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 1, Sopronyi 1, Marincsák 1, Gorilszka 4, Siska 7, Kelemen É. 4. Csere: Karnik Sz. 2 (1), Slakta, Kudor 3, B. Klikovac, Szilágyi Á. 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–0. 9. p.: 3–4. 15. p.: 6–6. 19. p.: 7–9. 24. p.: 9–12. 32. p.: 12–15. 40. p.: 18–17. 49. p.: 24–21. 57. p.: 25–22
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Szabó Edina:
– Gyenge első félidő után remekül küzdöttek a lányok, aminek az eredménye a fontos két pont megszerzése.
Varga József: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, de sajnos ezért nem adnak pontot.