Női kézi NB I: az MTK tisztesen helytállt a Győr vendégeként

2018.01.19. 19:42
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 30–20-as győzelmet aratott az MTK felett a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A győriek semmivel sem fektettek több energiát a meccsbe, mint amennyi a magabiztos győzelemhez kellett. A zöld-fehérek a szünetben hat góllal vezettek (15–9), Nora Mörk az első félidőben ötször – összesen hétszer – volt eredményes.

A második játékrészben az ETO növelte az előnyét, az 51. percben már 13-mal is vezetett (28–15), de az utolsó négy percben csak az MTK dobott gólt, így a kék-fehérek tisztességes, 30–20-as vereséget szenvedtek. A hazaiaknál a második játékrészben Fodor Csenge és Varga Emőke is feliratkozott a gólszerzők közé, míg Eduarda Amorim kézközépcsonttörés miatt kihagyta a találkozót.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–MTK BUDAPEST 30–20 (15–9)
Győr, 3200
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: Kiss É. – Bódi 4, N. Mörk 7 (6), Groot 3 (1), BROCH 4, Tomori 2, Puhalák. Csere: Grimsbö (kapus), A. HANSEN 5, Knedliková 3, Fodor 1, Pál, Varga E. 1, Afentáler, Szilovics. Edző: Ambros Martín
MTK: Terenyi – Slakta 1, Karnik Sz. 3, Tóth E. 2, Dakos 3, TERMÁNY 6 (2), Szádvári. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G. 1, Kuti 1, Gorilszka 2, Sallai, Barna, Mód, Valovics, Blazsek 1 (1). Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–3. 13. p.: 9–4. 20. p.: 10–6. 25. p.: 12–7. 34. p.: 18–11. 43. p.: 20–14. 46. p.: 24–14. 53. p.: 28–15
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Sűrű a programunk, egy hét alatt három mérkőzést játszottunk, hétfőn következik a negyedik. Amorím, Görbicz és Oftedal nélkül új formációkat gyakoroltunk, és a mai tapasztalatok alapján is ezeken még dolgozni kell.
Golovin Vlagyimir: – Készültünk, sok minden sikerült a mérkőzésen, de sok minden nem. Annak örülök, hogy a Győr öt plusz egyes védekezése ellen eredményesek tudtunk lenni.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 13 427–291 +136 26
2. Győri Audi ETO KC 13 12 1 437–284 +153 24
3. Érd 12 9 3 358–294 +64 18
4. Váci NKSE 10 7 3 308–275 +33 14
5. Siófok KC 11 7 4 329–307 +22 14
6. Dunaújvárosi KKA 11 6 1 4 300–272 +28 13
7. Budaörsi KC 13 5 1 7 357–382 –25 11
8. Alba Fehérvár KC 11 4 2 5 299–307 –8 10