Női kézi NB I: az MTK idegenben, az Alba otthon nyert

2017.04.14. 19:43
A MTK 25–18-ra győzött a Mosonmagyaróvár vendégeként, míg az Alba Fehérvár 29–23-ra megverte otthon a DVSC-t a K&H női kézilabdaliga pénteki játéknapján.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
20. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR KC–DVSC-TVP 29–23 (14–13)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Herr O.– ISITATE 3, ZSIVKOVICS 9 (4), Hajduch, MENDY 8, Piedade, Pelczéder. Csere: Sipeki (kapus), Bandelier 2, Májer 1, Kazai 3, TILINGER 3. Edző: Deli Rita
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, Punyko 4, DESZPOTOVICS 4, Sirián 3, GARBUZ 5, Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Csáki 1, Marincsák 2, Siska 2 (2), Tóth M., Tóvizi, Pénzes. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–1. 13. p.: 6–7. 18. p.: 9–8. 23. p.: 12–11. 28. p.: 13–12. 34. p.: 15–15. 40. p.: 18–16. 46. p.: 23–20. 52. p.: 25–22. 58. p.: 28–23
Kiállítások: 2 illetve 2 perc
Hétméteresek: 4/4 illetve 4/2
Deli Rita:
– Az első félidőben a védekezésünk nem volt elég feszes, sok átlövésgólt kaptunk, pedig tudtuk, hogy a Debrecennek jól képzett, kemény lövői vannak. A szünet után sokkal agresszívabbá vált a játékunk, nyitottunk a hatos falon, a védekezésünk és a lerohanásaink is sikeresebbek lettek. Ki kell emelnem Claudine Mendyt, aki sérülten vállalta a játékot, igazi sportemberként cselekedett, a csapat egyik legjobbja volt.
Tone Tiselj: – Megérdemelten nyert a Fehérvár, több olyan kvalitású játékosuk van, aki egyedül is meg tud oldani helyzeteket. Ezek ellen nem tudtunk mit tenni. Összességében büszke vagyok a csapatomra, nem lehet egész szezonban egyenletes, jó teljesítményt nyújtani, most kisebb hullámvölgyben vagyunk.K&H NŐI KÉZILABDALIGA
20. FORDULÓ

Deli Rita:

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–MTK BUDASPEST 18–25 (9–9)
Mosonmagyaróvár, 900
néző. V: Hargitai, Markó
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Vukojevic 2, Csala 1, Bouti 2, Dombi 3, Kopecz 1, BÍZIK R. 6 (3). Csere: Wéninger (kapus), Gyimesi 1, Hajtai 1, Katona, Élő, Gerháth 1, Bardi. Edző: Varga József
MTK: ABRAMOVICS – Slakta 2, Nikolajenko 1 (1), Kovács G. 1, Gorilszka 3 (1), HÁFRA 6, Szádvári 3. Csere: Hlogyik (kapus), Tóth E. 2, Frankovic 4, Dakos 3, Márton, Horváth D., Hosszu. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 14. p.: 4–4. 19. p.: 5–7. 25. p.: 7–8. 31. p.: 10–9. 38. p.: 10–14. 46. p.: 11–19. 51. p.: 16–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Varga József:
– Az egygólos előnyünk után elkövetett négy technikai hiba sorsdöntőnek bizonyult. Csak női csapat képes egy héten belül ilyen arculatváltásra.
Golovin Vlagyimir: – Idegek harca volt az első félidő. A másodikban előnyt tudtunk szerezni és utána már a hajráig bírtuk erővel. Minden pontnak óriási a jelentősége.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 628–399 +229 37
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 15 1 2 583–430 +153 31
3. Érd 19 13 3 3 517–467 +50 29
4. Dunaújvárosi Kohász KA 19 13 1 5 563–474 +89 27
5. Ipress Center-Vác 19 12 1 6 549–496 +53 25
6. Alba Fehérvár KC 19 10 9 508–496 +12 20
7. DVSC-TVP 20 8 3 9 529–508 +21 19
8. MTK Budapest 20 8 2 10 501–567 –66 18