Női kézi NB I: az FTC húszgólos sikerrel hangolt a rangadókra

2019.04.19. 19:32
Klivinyi Kinga öt góljából négyet az utolsó tíz percben lőtt (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros húszgólos győzelmet aratott Békéscsabán (41–21) a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Rangadók előtt áll a Bajnokok Ligájától a negyeddöntőben búcsúzó Ferencváros, amely a jövő héten a Siófokot (április 24., 18 óra), majd a Győri ETO-t (április 27., 13 óra) fogadja az Elek Gyula Arénában. Az igen nehéznek ígérkező két feladat előtt Kovacsics Anikóékra várt még egy mérkőzés Békéscsabán is, ahol nagyon simán, húsz góllal nyertek (41–21).

Az első húsz perc után a békéscsabai szurkolók és játékosok büszkén pillanthattak fel az eredményjelzőre, hiszen a vendégek ekkor még csak egy góllal vezettek (10–9), utána azonban 9–1-es szériát futottak az első félidő végéig (19–10). A második játékrészben tovább nőtt a különbség a felek között, a 40. perchez érve már 15 góllal (26–11) vezetett az FTC, amelyben villogtak a fiatalok: a 17 éves Tóth Nikolett hét, Pásztor Noémi öt gólt dobott – akárcsak Klivinyi Kinga –, míg Háfra Noémi hatszor volt eredményes. Klujber Katrin kisebb sérülése miatt kihagyta a találkozót – írja a fradi.hu.

A zöld-fehérek a második félidőt 11 góllal nyerték meg, a hazaiakat az vigasztalhatta, hogy ebben a játékrészben – az elsővel ellentétben – nem volt tízperces góltalansági sorozatuk.

A játéknap másik mérkőzésén a DVSC úgy kapott ki viszonylag simán az Alba Fehérvártól (32–38), hogy soraiban Kovács Anna kilenc hétméterest értékesített és összesen 15 gólt dobott.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–41 (10–19)
Békéscsaba, 2000
néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi
BÉKÉSCSABA: Horvát D. – Kovács Anett 3, M. Agbaba, Marincsák 6 (6), Giricz, Walfisch 5 (1), Bottó 1. Csere: Csizmadia (kapus), Vukajlovics 2, Gidai 2 (1), Dombi K., Ekker 2 (1). Edző: Horváth Roland
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 1, Mészáros R., Háfra N. 6, PÁSZTOR 5, Kovacsics 3, Schatzl Nadine 4. Csere: Szemerey, Szikora (kapusok), Pena 3, Faluvégi 2, Márton 3, Horváth D., Klivinyi 5, B. Klikovac 2, TÓTH N. 7 (3). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 1. perc: 1–0. 5. p.: 2–4. 13. p.: 6–6. 19. p.: 9–10. 28. p.: 9–18. 34. p.: 10–22. 44. p.: 12–30. 50. p.: 16–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 11/9, ill. 5/3
Horváth Roland:
– Nekünk ez a tempó nagyon gyors. Csak egy sorunk van, ami kevés, ráadásul húsz perc játék után alaposan elfáradt a csapat. Csak akkor van keresnivalónk, ha eksztázisban játszik a csapat.
Elek Gábor: – Nem a legjobb szájízzel készültünk erre a mérkőzésre, hiszen a nemzetközi kupában gyengén játszottunk. Kicsit fáradtan érkeztünk, amit az első húsz perc is igazolt. Az volt a taktikánk, hogy fussunk. Húsz perc után viszont a remek kapusteljesítményünk mellett a csapat megcsinálta, amit kellett.

DVSC-SCHAEFFLER–ALBA FEHÉRVÁR KC 32–38 (14–20)
Debrecen, 1500
néző. Vezette: Horváth P., Márton
DEBRECEN: Oguntoye – Varsányi 1, KOVÁCS ANNA 15 (9), Bulath 1 (1), Tóvizi 2, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 3. Csere: Szabó D. (kapus), Grigel 2, Punyko 2, Bordás 2, Zamfirescu, Arany, Borgyos 1. Edző: Köstner Vilmos
FEHÉRVÁR:GYÖRKÖS – Nascimento 1, Gorsenyina 6, TEMES 9 (3), Zsilinszkajtye 2, MENDY 8, PELCZÉDER 5. Csere:MISTINA (kapus), Boldizsár 2, Varga E. 1, Májer 4, Szarka A., Rózsás. Edző:Deli Rita
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 5–6. 15. p.: 7–11. 21. p.: 8–15. 25. p.: 12–18. 36. p.: 18–25. 45. p.: 25–30. 50. p.: 28–35. 58. p.: 32–36
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 13/10, ill. 4/3
Köstner Vilmos:
– A Fehérvár végig vezetve, megérdemelten győzött. Egyáltalán nem állt össze a védekezésünk a mérkőzésen, ráadásul ehhez jó kapusteljesítmény sem párosult ezúttal. Hiába küzdöttünk, az első félidőben összeszedett hátrányunkat nem sikerült ledolgoznunk.
Deli Rita: – Nem számítottam erre a lehengerlő játékra csapatomtól. A kézilabda minden játékelemében sikerült azt teljesítenünk, amire készültünk. A védelmünk és a kapusteljesítményünk kiváló volt, támadásban pedig az egyéni megoldások tettek sokat hozzá, hogy ezt a rangadót megnyerjük.

1. Győr 22 22 820–571 +249 44
2. FTC 20 19 1 684–490 +194 38
3. Érd 21 15 1 5 634–576 +58 31
4. Siófok 20 13 1 6 594–477 +117 27
5. Vác 21 13 8 591–567 +24 26
6. Fehérvár 22 11 2 9 616–622 –6 24
7. Debrecen 22 11 1 10 625–597 +28 23
8. Kisvárda 21 8 3 10 531–528 +3 19