nemzetisport.hu 2018.01.10 19:37 Frissítve: 2018.01.10 21:24

Női kézi NB I: az FTC átgázolt a Budaörsön

A női kézilabda NB I 15. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán simán, 42–22-re legyőzte a Budaörsöt. A DVSC a Vasast verte meg szintén odahaza.

A Ferencváros megőrizte hibátlan mérlegét a magyar bajnokságban a Budaörs magabiztos legyőzésével. A zöld-fehéreknél Bíró Blanka pihent, Szikora Melinda védett (nem is akárhogyan!) a találkozón. Már a szünetben megnyugtató előnyben volt Elek Gábor csapata, Háfra Noémi két gólja után (a meccsen hétig jutott) 22–7 állt az eredményjelzőn.

A Budaörsnél a volt FTC-átlövő, Szöllősi-Zácsik Szandra kevés időt töltött a pályán, mindössze egy gólt szerzett korábbi együttese ellen. A hazaiaknál Háfra mellett Laura van der Heijden is remekül teljesített, a nyáron érkezett holland légiós is hétszer volt eredményes. Kiemelendő, hogy a Fradiban pályára lépett a 17 éves Bánfai Kíra is, a fiatal tehetség négy gólt dobott.

A DVSC–Vasas összecsapáson is remekeltek a fiatalok: az angyalföldieknél két 17 éves kézilabdázó, Arany Rebeka és Kuczora Csenge is öt találatig jutott, ám mégis a debreceniek a győztek. A mérkőzésen búcsúzott a DVSC-től Tone Tiselj: a távozó tréner a haon.hu tudósítása szerint összeölelkezett játékosaival, a szurkolók támogatását pedig egy ajándékkal köszönte meg.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

DVSC-TVP–VASAS SC 32–23 (15–12)
Debrecen, 1100
néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi
DEBRECEN:
Lajtos – Csáki 1, PUNYKO 4, Grigel 6, Pálsdóttir 1, DESZPOTOVICS 6, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Hajduch 1, Sirián 2, Varsányi 3, Hársfalvi 1, Jezsikava 1 (1), Román, Pénzes 1 (1). Edző: Vida Gergő
VASAS:
Győri – ARANY 5, Kocsis, Németh N., Mester N. 2, Agovics 1, FEKETE B 6. Csere: Tzintzis (kapus), KUCZORA 5 (1), Pados 2 (2), Németh M. 1, Becséri 1, Hansághy, Moutsogianni, Szeberényi. Megbízott edző: Varga Márta
Az eredmény alakulása. 7. perc:
5–4. 14. p.: 8–5. 20. p.: 11–7. 26. p.: 14–10. 39. p.: 17–16. 47.p.: 24–17. 53.p.: 28–20. 58.p.: 32–21
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
6/2, ill. 5/3

Vida Gergő:
– Sok fiatal játékos játszott nagyon éretten a vendégeknél. A mieinknél a bizonyítási vágy görcsösséget okozott, ami a negyvenedik perc után oldódott fel, onnantól már nem volt gond. A védekezéssel nem voltam elégedett, javítanunk kell a páros kapcsolatokat, és a támadásban is csiszolódnunk kell. Van hova fejlődnünk.
Varga Márta:
– Tudtam, hogy nekem kell ma irányítanom a csapatot. A debreceni edzőváltásról is tudtunk. Ezek nem értek váratlanul minket. A negyvenharmadik percig elégedett voltam a teljesítményünkkel, ott megrogytunk, és kijöttek a képességbeli különbségek. Csalódott viszont egyáltalán nem vagyok.

15. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–BUDAÖRS KSN 42–22 (22–7)

Elek Gyula Aréna, 900 néző. V: Ónódi , Őri
FTC: SZIKORA – Lukács 3, HÁFRA N. 7, Snelder 2, Szekeres, Kovacsics 3, Schatzl Nadine 4. Csere: VAN DER HEIJDEN 7 (3), HORNYÁK D. 4, Szucsánszki 1, Faluvégi, Márton 3, Jovanovics 4, Nagy L., BÁNFAI 4 (1). Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: Wéninger – Ertl 1 (1), Hornyák Á. 3, Zsigmond V., Szabadfi, Szöllősi-Zácsik 1, Farkas E. 2. Csere: Sipeki (kapus), BRETTNER 5, Juhos 4 (1), Pásztor 2, RÁCZ R. 4 (1), Kaczur. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 16. p.: 13–4. 26. p.: 20–7. 42. p.: 30–12. 48. p.: 36–14
Kiállítások: 2, ill. –
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Elek Gábor: – Másik arcunkat mutattuk, mint szombaton, és ennek örülök. Jó hangulatú mérkőzést játszottunk.
Mihály Attila: –
Csapatomnak az utolsó negyedórában mutatott játéka volt értékelhető, a fiatalok belekóstolhattak, hogy milyen Európa egyik legjobb csapata ellen játszani.

14. Békéscsabai ENKSE 10 10 238–306 –68  0

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.