Női kézi NB I: az FTC a 2. félidőben állva hagyta a Lokit

2018.10.09. 20:30
Háfra Noémi (a labdával) kilenc gólt lőtt a Lokinak (Fotó: Tumbász Hédi)
A Ferencváros egy szorosabb első félidő után végül magabiztosan, 11 góllal legyőzte hazai pályán a DVSC-t a női kézilabda NB I-ben.

Fűthette a visszavágás vágya a pénteken még Bukarestben Bajnokok Ligája-meccset játszó Fradi női kéziseit, miután a felkészülési időszakban kikaptak a DVSC-től. A Lokinál ugyan ott volt a nevezettek között Lotte Grigel, a dán irányító azonban nem tudott a pályán is segíteni a társainak.

A hazaiaknál Kovacsics Anikó nagyon elkapta a fonalat, a 37 (!) gólt hozó első játékrészben hat találatig jutott, de a szélsők is szépen termeltek. A túloldalon a balszélső Vantara-Kelemen Éva tartotta velük a lépést, szintén hatszor volt eredményes.

Egyik csapat védekezése sem állt össze a mérkőzés első felében, ez pedig azt eredményezte, hogy a DVSC többször is utolérte ellenfelét. A Fradi végül háromgólos előnyt tudott kiépíteni a szünetre (20–17).

A folytatásban összeállt a népligeti együttes játéka a saját kapuja előtt is, ebben fontos szerep jutott a csereként beálló Mészáros Reának, valamint Szemerey Zsófinak, és a gyors indulásokra alapozva a 47. percre tízre hízott a különbség (30–20).

Ez megmaradt egészen a végéig, a Fradi 11 góllal volt jobb a Lokinál (38–27). Az utolsó percekben hetesből betalált Háfra Noémi húga, Luca is, ezzel megszerezve első gólját a felnőttek között. Nővére a mezőny legeredményesebbjeként kilenccel zárt. A zöldek egy szabadnap után csütörtöktől már a vasárnapi feladatukra, a norvég Vipers elleni első hazai BL-meccsükre készülnek.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC SCHAEFFLER 38–27 (20–17)
Elek Gyula Aréna, 1000
néző. V: Altmár, Horváth M.
FERENCVÁROS: Bíró B. – Faluvégi 4, HÁFRA N. 9, Hornyák, Snelder, KOVACSICS 7 (3), SCHATZL NADINE 5. Csere: SZEMEREY (kapus), Pena 1, Klivinyi 3, Mészáros R. 1, Malovics, LUKÁCS 4, Márton 3, Háfra L. 1 (1). Edző: Elek Gábor
DEBRECEN: Triffa – Harsányi 3, KOVÁCS ANNA 7, Zamfirescu 1, Tóvizi 1, Bulath 3 (1), VANTARA-KELEMEN 6. Csere: Oguntoye (kapus), Deszpotovics 1, BORDÁS R. 3, Arany, Szabó P. 1, Borgyos P. 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–3. 13. p.: 7–7. 18. p.: 11–8. 22. p.: 12–12. 26. p.: 18–14. 40. p.: 27–19. 46. p.: 30–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Az első félidő védekezése olyan volt, mint Bukarestben, vagy talán még rosszabb. Jó sebességgel tudtunk támadni, a második félidőben már jöttek az indításgólok is.
Pal Oldrup Jensen: – Védekezésben nem nyújtottunk emlékezeteset, de az első félidőben a támadójáték megfelelő volt. A Ferencváros jobb csapat, egy félidőn át tudtuk tartani vele a lépést.

1. FTC 7 7 237–154 +83 14
2. Győr 6 6 221–158 +63 12
3. Siófok 5 4 1 153–114 +39 8
4. Kisvárda 5 3 2 130–111 +19 8
5. Érd 5 4 1 157–145 +12 8
6. Vác 5 3 2 158–144 +14 6
7. Fehérvár 5 2 1 2 127–132 –5 5
8. MTK 6 2 4 160–177 –17 4