Női kézi NB I: az ETO és a Fradi kiütéssel melegített szerdára

2015.01.17. 19:53
Jelena Grubisic kiesése nagy érvágás lenne az ETO-nak (Fotó: Korponai Tamás – archív)
A Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria is fölényes győzelemmel hangolt a szerdai csúcsrangadóra: a kisalföldi és a fővárosi zöld-fehérek egyaránt a másik fél „testvércsapatát” győzték le több mint tíz góllal. Az ETO 14 góllal nyert otthon a Siófok ellen, míg a Fradi a Mosonmagyaróvárt múlta felül 13-mal.

A Népligetben gyakorlatilag már az első húsz percben eldőlt a mérkőzés. Jellemző, hogy az első játékrészben a Mosonmagyaróvárból szinte csak a héten külföldről a csapatba hazaszerződött kapus, Petróczi Viktória egy-egy megmozdulását lehetett kiemelni, támadásban teljesen súlytalan volt a vendégegyüttes. Eközben a hazaiaknál Cifra Anita – a nézők között helyet foglaló Mészáros Rea és Szamoránsky Piroska hiányában – szinte megtáltosodott, és szórta a gólokat, végül hetet jegyeztek a neve mellé, Szikora Melindának pedig szinte lehetetlen volt gólt lőni.

Már a szünet előtt rászámolhatott a hazai közönség az óváriakra, akik a második játékrészben támadásban előrelendültek, de a Fradi rohanásait továbbra sem tudták megakadályozni. Nerea Pena látványos gólokkal járult hozzá a remekléshez, Elek Gábor csapata egyszerre aratott megnyugtató sikert és tartalékolhatta energiáit a hétközi megméretésre.

A norvég Katrine Lunde terhessége és a keresztszalag-szakadását követően visszatérő Csapó Kyra nemrégi bokaszalag-szakadása után újabb kapus eshet ki a Győri Audi ETO KC-ból. A Siófok elleni szombati bajnokin (amelyről speciel már a minap szerződtetett cseh szélső, Jana Knedlíková is hiányzott egy edzésen történt ütközés nyomán elszenvedett orrcsonttörés miatt…) ugyanis a nyár végén igazolt horvát Jelena Grubisic is súlyosnak látszó sérülést szenvedett egy hétméteres hárításakor.

Edzők, gyúrók, orvosok, vezetők vizitáltak sorra a kispadnál, érdeklődve állapotáról, amely aggodalomra ad okot, de véglegeset csak a vasárnapi MRI-vizsgálatok után lehet mondani.

Az ETO persze így is magabiztosan győzött, a felszabadultan kezdő vendégek nagyjából 25 percig tudták nyílttá tenni a találkozót.

„A kezdeti bizonytalankodás után kemények voltunk védekezésben, koncentráltak támadásban. Jól játszottunk, és örülök, hogy a sérülésem után napról napra jobban megy nekem is” – mondta Susann Müller, a győriek német átlövője, merthogy ő meg dupla ujjtörésből van visszatérőben.

FERENCVÁROS:
SZIKORA – Kovacsicz 3, PENA 7 (1), CIFRA 7, SZUCSÁNSZKI 4, Tomori, Szarka 3 Csere: Tomasevics (kapus), Soós 2, LUKÁCS 4 (2), Háfra 1, Tóth M. 1, Vérten. Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR:
Petróczi – Kiss K. 3 (2), Kurucz 1, Tóth G. 4 (2), Gyimesi 1, Frankovic 4, Hajtai 2 Csere: Mistina (kapus), Dombi 1, KOPECZ 3, Bardi. Edző: Róth Kálmán
Elek Gábor:
– Az első félidő szenzációs védekezése elég volt a megnyugtató győzelemhez.
Róth Kálmán:
– Gratulálok a Fradi megérdemelt győzelméhez, ha az első félidőben több gólt lövünk, még elégedett is lettem volna csapatommal.

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC GALERIUS FÜRDŐ 34–20
(18–12)
Győr, 2000
néző. V: Heim, Kiss O.
GYŐRI ETO:
Grubisic – Bódi 2, S. MÜLLER 5 (1), KOVACSICS 6 (3), V. Milanovic-Litre 2, SZENY 6, Korsós 2. Csere: Herr O. (kapus), H. LÖKE 5, Aguilar 1, Szepesi 3, Boczkó-Hornyák 1, Planéta 1, Morena. Edző: Ambros Martín
SIÓFOK:
Pastrovics – SUCH 3, Szekerczés 2, Wörz 3, Piedade 2, ORBÁN ANNAMÁRIA 5 (1), Erdősi 2. Csere: Kumpel (kapus), Németh Cs., Szalai B., Szabadfi, Deáki 3, Fauszt, Schneider. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc:
0–2. 5. p.: 3–2. 8. p.: 4–4. 12. p.: 7–4. 19. p.: 8–9. 23. p.: 11–10. 27. p.: 15–11. 35. p.: 20–13. 47. p.: 24–18. 53. p.: 29–19
5/4, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Kiváló teljesítményt nyújtott a csapat, egy lépéssel ismét előbbre tartunk. A siker értékét növeli, hogy jó ellenféllel szemben értük el.
Golovin Vlagyimir:
– Pozitív és negatív dolgokat egyaránt hozott számunkra a mérkőzés. Nehéz sorozaton vagyunk túl, nehéz sorozat elé is nézünk.