Női kézi NB I: az Érdnek nem volt esélye a Győri ETO ellen

2019.04.17. 19:35
Kari Brattset (jobbra) hat gólt lőtt az Érdnek (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A listavezető Győri Audi ETO újabb fontos lépést tett a címvédés felé a női kézilabda NB I-ben, mivel négy góllal nyert a harmadik helyezett Érd otthonában.

Ha hiszünk Danyi Gábor vezetőedzőnek, akkor szakmailag igen nehéz feladatot oldott meg a Győri ETO az Érd 31–27-es legyőzésével. A meccs alakulása persze nem feltétlenül árulkodott szakmailag igen nehéz feladatról, de a tréner előzetesen arról beszélt, hogy a végigszáguldott Bajnokok Ligája-tavasz után szép kihívás lesz fenntartani a társaság mindent elsöprő lendületét a május közepi négyes döntőig.

Ehhez képest az ETO az első félidő egy bő ötperces hullámvölgyét leszámítva végig szédületes tempót diktált, amikor pedig hatgólos hátrányból háromra zárkóztak fel az érdiek, 12–9-nél Danyi Gábor időt kért, és csapata egy 4–0-s rohammal zárta a félidő utolsó négy percét.

A 36. percre aztán már tíz góllal, 21–11-re vezetett a vendégegyüttes, amelybe a vállsérülés miatti három hónapos kihagyást követően visszatért a junior-világbajnok balszélső, Fodor Csenge is – méghozzá négy lövésből négy góllal és egy kiharcolt hetessel. És bár a 26–15-nél elkezdett utolsó szűk negyedóra már kissé fejetlen rohanásba fulladt mindkét oldalon, s ebben az érdiek bizonyultak pontosabbnak, az nem lehetett kétséges, hogy a Győr tükörsima győzelmet arat.

Más kérdés, hogy talán lehetett volna izgalmasabb a találkozó, ha a hazaiak – akik amúgy egy bravúrral mérföldes lépést tehettek volna a bronzérem megszerzése felé – nem kezdenek sok hibával és alig kevesebb balszerencsével: az első nyolc percben két kapufa, három eladott labda és két kihagyott ziccer azt eredményezte, hogy 0–6-nál, a 10. percben találtak be először, bár akkor Tóth Gabriella egy percen belül szerzett két bombagólt és akasztott meg egymaga egy győri támadást. Az Érd ezután is igyekezett, és amikor az ETO levette a lábát a gázpedálról, akkor mindig élt a kínálkozó lehetőséggel, a győzelemre azonban nem lehetett esélye.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 27–31 (9–16)
Érd,
2100 néző. V: Bonifert, Oláh
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 7, Lavko 1, Tóth G. 2, Szabó L. 5, Jerábková 2, C. Lassource 2. Csere: Foggea (kapus), Kiss N., Simon A., KOVACSEVICS 7, Schatzl Natalie 1. Edző: Szabó Edina
GYŐR: GRIMSBÖ – Knedlíková 2, Hansen 3, S. Oftedal 1, BRATTSET 6, Amorim 2, Görbicz 3 (1). Csere: Leynaud (kapus), V. Kristiansen 1, Groot 2 (1), Pintea 2, TOMORI 3, Bódi, FODOR 4, N. Mörk 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 0–6. 15. p.: 4–8. 21. p.: 7–11. 26. p.: 9–12. 35. p.: 11–21. 45. p.: 15–24. 51. p.: 19–26. 55. p.: 23–29.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/2
Szabó Edina:
– Elismerésem a Győrnek, amelynek sok sikert kívánunk a final fourra. Fantasztikus volt a hangulat, aki eljött, az jól érezte magát és jó kézilabdát látott.
Danyi Gábor: – Nagyon komoly első negyvenöt percet produkáltunk, jelentős előnyre tettünk szert. Elsősorban a védekezésünk volt magas szintű, támadójátékban viszont a ziccerek kihasználása nem ment túl magas színvonalon. Ami az utolsó tizenöt percben volt, az méltatlan helyzetre adott okot, nem is értem, hogyan történhetett velünk. Szégyellem, hogy ilyen megtörtént a csapatommal, egyáltalán nem örülök neki, ebből tanulnunk kell, és nem szeretném, ha ennek nyoma maradna.

1. Győr 22 22 820–571 +249 44
2. FTC 19 18 1 643–469 +174 36
3. Érd 21 15 1 5 634–576 +58 31
4. Vác 21 13 8 591–567 +24 26
5. Siófok 19 12 1 6 568–456 +112 25
6. Debrecen 21 11 1 9 593–559 +34 23
7. Fehérvár 21 10 2 9 578–590 –12 22
8. Kisvárda 20 8 3 9 510–502 +8 19