Női kézi NB I: az Érd lesimázta a Siófok elleni rangadót

2017.02.19. 18:53
Klivinyi Kinga (balra) 11-szer talált a Siófok kapujába (Fotó: Földi D. Attila)
A K&H női kézilabdaliga 14. fordulójának rangadóján az Érd nagy csatában, a végére mégis simán, 36–29-re megverte a Siófokot.

Nagyon bekezdett az Érd, alig több mint hatpercnyi játék után 4–0-ra vezetett. Triscsuk Krisztina és Estelle Nze Minko vezérletével 5–5-nél utolérte ellenfelét a Siófok, majd a 18. percben Erdősi Ildikó találatával fordított is (7–8). Fej fej mellett haladt a két együttes, egészen a 25. percig, amikor megint beleerősítettek a hazaiak, így 17–13-as érdi előnnyel vonulhattak a csapatok pihenni.

A Siófok szempontjából amilyen rosszul zárult az első játékrész, olyan jól kezdődött a második – a 36. percben megint egalizáltak Nze Minkóék (19–19). A francia légiós és Triscsuk tolta az SKC-t, a Balaton-partiak azonban nem tudtak mit kezdeni a remekül játszó Klivinyi Kingával, így tíz perccel a vége előtt újra néggyel ment az Érd (30–26). Az utolsó percekre teljesen elfogytak a vendégek, Szabó Edina együttese 36–29-re nyerte meg a rangadót.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ÉRD–SIÓFOK KC 36–29 (17–13)
Érd, 1400
néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
ÉRD: JANURIK – Kiss N. 2, M. GONZÁLEZ 7, A. Bulatovics 3, Kisfaludy 2, KLIVINYI 11, ARAÚJO 6. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), Signaté, Gulyás 2, Barján, Szabó L. 3 (3). Edző: Szabó Edina
SKC: Pastrovics – Erdősi 5, TRISCSUK 9 (2), NZE MINKO 8 (2), Jezic 2, Janjusevics 4, Such 1. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs., Ferenczy. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–0. 14. p.: 5–5. 21. p.: 9–10. 26. p.: 14–13. 36. p.: 19–19. 44. p.: 24–22. 50. p.: 30–26. 55. p.: 33–26.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Szabó Edina:
– Azt hiszem, hatalmas erőket mozgósítottak a lányok a győzelem érdekében, ennek meg is lett az eredménye, az egész stáb nevében gratulálunk nekik. Így tovább!
Horváth Roland: – Gondoltuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen jó csapat ellen játszottunk, arra nem számítottam, hogy összesen három védett labdánk lesz ezen a meccsen. A támadójátékunk jó volt, sok gólt lőttünk, védekezésben Klivinyi Kingát egyáltalán nem tudtuk megállítani.

GYŐRI AUDI ETO KC–KISVÁRDA MASTERGOOD 29–16 (13–11)
Győr, 3000
néző. V: Balogh B., Tóth V.
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi, N. Mörk 4 (2), Görbicz 6 (4), el-Gaui 1, Amorim 3, Puhalák. Csere: Kiss É. (kapus), Tomori 2, GROOT 5, BROCH 6, Knedlíková 1, Hársfalvi 1. Edző: Ambros Martín
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 3, Dmitrovics 4, K. Liscsevics, Szabó V. 3, GEDROIT 6 (4), Héjjas. Csere: Puscas (kapus), Umanec, Tarjányi, Lévai, Kucherová, Mihovics, Karacs, Dudás. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–4. 13. p.: 4–6. 21. p.: 6–10. 26. p.: 10–11. 28. p.: 12–11. 36. p.: 14–13. 42. p.: 19–13. 49. p.: 24–14. 54. p.: 26–16
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/4
Ambros Martín:
– Két teljesen ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, álmosan kezdtünk, az ellenfél minden erejét mozgósítva, okosan és keményen játszott az első félidőben. A szünet után nagyon jól védekeztünk, és a bajnokságban először sikerült az ellenfelet húsz gól alatt tartanunk.
Dévényi János, edző: – Nem lehetünk elégedetlenek a mutatott játékkal. Derekasan küzdöttünk, az első harminc percben méltó ellenfelei voltunk a Győrnek. A második félidő tizedik perce, a kettős kiállítás után már kijött a két csapat közötti nagy különbség.

1. Győri Audi ETO KC 15 15 508–310 +198 30
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 12 2 446–332 +114 24
3. Érd 13 11 1 1 374–318 +56 23
4. Dunaújvárosi Kohász KA 14 9 5 411–350 +61 18
5. Ipress Center-Vác 14 8 1 5 392–369 +23 17
6. DVSC-TVP 14 6 3 5 370–350 +20 15
7. Alba Fehérvár KC 13 7 6 355–340 +15 14
8. Siófok KC 14 5 1 8 396–385 +11 11