Női kézi NB I: az Érd kiütötte a Halast, siófoki pont Békéscsabáról

2011.09.10. 20:23
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 2. fordulójában az Érd hazai pályán kiütötte a Kiskunhalast, a Siófok pontot rabolt Békéscsabáról.
NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ENKSE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 29–29 (16–13)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
BÉKÉSCSABA: FUTAKI – Hajduch 2, TOSKOVIC 11 (4), Kamper, Tóth K. 3, GLUSICA 7, Kelemen 1. Cs: Sipeki (kapus), LJUBAS 2, Szögi 3 (2), Gávai, Drávai. Edző: Bohus Bea
SIÓFOK: HERR O. – Bódi 2, Szalai B. 2, Ábrahám 1, MÖRTEL 7 (3), BOGDANOVICS 9 (4), SZEPESI 5. Cs: Laczkó (kapus), Kovács A., Németh Cs., Bloj 1, Kiss O. 2. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–1. 7. p.: 4–3. 15. p.: 10–7. 22. p.: 11–10. 26. p.: 14–10. 35. p.: 19–15. 40. p.: 21–19. 48. p.: 25–21. 54. p.: 25–27. 58. p.: 28–27
Kiállítások: 14, ill. 22 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 9/7
Bohus Bea: – A mérkőzés nagy részében jól játszottunk, ebből kell építkeznünk. A második félidőben buta hibákat követtünk el, ezért nem tudtuk itthon tartani a két pontot.
Imre Vilmos: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Az első játékrészben védekezési hibák miatt kerültünk hátrányba, de a szünet utáni teljesítményükért dicséretet érdemelnek a lányok.
ÉTV-ÉRDI VSE–KISKUNHALASI NKSE 41–20 (19–9)
Érd, 350 néző. V: Bóna Sz., Miskei B.
ÉRD: Oguntoye – Tamás K. 4, KOVÁCS ANNA 11, Bognár B. 4, Kisfaludy 4, TÓTH T. 8 (1), VINCZE 6 (1). Cs: Janurik (kapus), Török, Vukcsevics, Balog 2, Wolf 1 (1), Pádár M., Kuridzsa 1. Vezetőedző: Szabó Edina
KISKUNHALAS: Scholtz – Takács B. 1, Fehér V. 2 (2), Kosik 6, Sterbik A. 5, Tápai A. 1, Szamoránsky A. 1. Cs: Pethő (kapus), Toplak 2, Kurgyis, Katona, Csákovics, Kokas 2. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 12. p.: 7–1. 25. p.: 15–8. 40. p.: 26–12. 53. p.: 34–18
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3., ill 2/2
Szabó Edina: – Az elmúlt hét feszültsége érezhető volt a csapaton, de végül sikerült magabiztos győzelmet aratnunk.
Varga József: – Most már tudom, milyen az állatoknak a vágóhídon.