Női kézi NB I: az áramszünet sem segített, előnyben az Érd

2015.05.08. 19:33
A női kézilabda NB I harmadik helyéért folyó párharc első találkozóján az Érd 26–18-ra legyőzte hazai pályán a Dunaújvárost, míg az ötödik-nyolcadik helyért folyó csatában a Siófok a Debrecent gyűrte le.

Bár már a fináléban is lejátszották az első találkozót – a Ferencváros hétméteresekkel gyűrte le a Győri Audi ETO KC-t –, a bronzért folyó csatában a párharc állása még mindig 0–0. Az első meccset szerdán elkezdték, áramszünet miatt azonban képtelenek voltak befejezni azt.

Első nekifutásra az érdiek kezdtek jobban – 14–9-es állásnál szakadt félbe a meccs –, és bár most tiszta lappal indult a Dunaújváros, a második próbálkozás sem sikerült jobban.

Egyik csapat sem tudott felpörögni az első percekben, kilenc perc után 1–0 volt az állás, ám az álmos kezdés után felpörgött az Érd, amely a szünetre most is ötgólos előnyt alakított ki.

Most a fordulás után is volt áram, a vendégeken azonban ez sem segített, végül nyolc góllal nyert a narancs-fekete együttes, amely így egy lépésre került a harmadik hely megszerzésétől.

A visszavágót május 13-án, 18 órakor rendezik Dunaújvárosban.

Az ötödik-nyolcadik helyért menő csatában a rájátszás tabelláját magabiztosan vezető Siófok újabb győzelmet gyűjtött be, most a Debrecenen kerekedett felül a Balaton-parti együttes.

NŐI KÉZILABDA NB I
A HARMADIK HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ÉRD–DUNAÚJVÁROS KKA 26–18 (12–7)

Érd Aréna, 1300 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
ÉRD: JANURIK – Schatzl 1, Klivinyi 3, Pálos-Bognár 2, Kisfaludy 2, KOVÁCS ANNA 5, KRPEZS 8(2). Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Szekeres, SIGNATÉ 4, Sz. Vukcsevics, Kosztjukova, Takács Kitti, Mester, Nick 1. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: Víg – VINCZE 4, Bulath 5(3), Ferling , Takács Dusmáta 1, TRISCSUK 7, Azari 1. Csere: Nagy É. (kapus), Ferenczy, Mekler-Rádl, Gera, Berta, Hosszu, Takács Bianka. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 9. perc: 2–0. 15. p.: 6–1. 18. p.: 6–5. 22. p.: 9–5. 28. p.: 12–6. 33. p.: 14–7. 42. p.: 17–13. 47. p.: 20–14. 52. p.: 23–16. 57. p.: 25–18.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Érd javára.

Szabó Edina: – Egy nagyon jó mérkőzésen szereztük meg a vezetést a bronzéremért folyó párharcban. Készülünk a következő mérkőzésre.

Mátéfi Eszter: – 1–0 az Érdnek. Szerdán otthon folytatjuk. Bízom benne, hogy sokkal jobb teljesítményt tudunk nyújtani. Nagyon rosszul kezdtünk támadásban, mert 6–1 volt az ellenfélnek, utána sikerült a 17. percben gólt lőnünk, ez rányomta bélyegét a lányok önbizalmára.

AZ 5–8. HELYÉRT
DVSC-TVP-AQUATICUM–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 25–26 (11–14)
Debrecen, 1200
néző. V: Heim, Kiss O.
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 2, B. KLIKOVAC 4, Karnik Sz. 6 (1), Siska 3, KUDOR 7 (2), Kelemen 1. Cs: Marincsák, Szilágyi Á., Gorilszka, Slakta 2, Bárány. Edző: Varga József
SIÓFOK: PASTROVICS – Such 2, Szekerczés 3 (1), Wörz 4, PIEDADE 6, ORBÁN ANNAMÁRIA 8 (2), Erdősi 2. Cs: Németh Cs., Szalai 1, Szabadfi. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 13. p.: 4–7. 25. p.: 9–12. 37. p.: 15–18. 52. p.: 22–23. 59. p.: 25–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Varga József:
– Ismét szoros meccset játszottunk, amelyet a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert meg.
Christian Dalmose: – Fontos volt számunkra a győzelem. Új edző, új szisztéma, minden részsiker lényeges. Ezúttal jól dolgoztunk védekezésben, Pastrovics Melinda jól védett és a támadójátékunkkal is elégedett lehettem.