Női kézilabda NB I: a Vác végzett a 9. helyen

2015.05.23. 19:41
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokságban az Ipress Center Váci NKSE végzett a kilencedik helyen, miután a bajnokság utolsó játéknapján legyőzte a mosonmagyaróváriakat.

Az már korábban eldőlt, hogy az MTK Budapest SE és a Szeged KKSE végzett kieső helyen, kettejük csatáját előbbi hazai környezetben nyerte meg.

A másodosztályból a Gödi SE, valamint a Budaörs KC kvalifikálta magát az élvonal következő idényére.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS A 9–12. HELYÉRT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ

IPRESS CENTER-VÁC–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 32–30 (17–15)
Vác, 400
néző. V: Heim, Kiss O.
VÁC: Bíró B. – JOVETIC 8, TÓTH E. 5, Farkas V. 5 (2), FÜLÖP 4, HORNYÁK D. 6, Szondi 1. Cs: Balog J. (kapus), Hansághy, Hámori 3, Pelczéder, Ertl. Edző: Ottó Katalin
MOSONMAGYARÓVÁR: Petróczi – Tamás K. 3, Kurucz, Kopecz, FRANKOVICS 7, TÓTH G. 8, HAJTAI 3. Cs: Mistina (kapus), Dombi 3, Dajka 5 (3), Filipovics, Gyimesi, Kiss K., Hanczvikkel 1. Edző: Hlavaty Tamás
Az eredmény alakulása: 7. perc: 5-2. 17. p.: 11-6. 24. p.: 15-10. 35. p.: 20-18. 44. p.: 27–20. 52. p.: 28-24. 57. p.: 32-27
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

Ottó Katalin: – Örülök, hogy győzelemmel tudtak elbúcsúzni távozó játékosaink. Az ősztől ismét csak az utánpótláscsapatokkal foglalkozom.
Hlavaty Tamás: – Dicséret illeti csapatomat, hogy a már tét nélküli bajnoki évzárón is nagy odaadással kézilabdázott. A hatékonyabb kapusteljesítmény hiányzott a pontszerzéshez.

MTK BUDAPEST–SZEGED KKSE 43–28 (17–15)
Népfürdő u., 200
néző. V: Felhő, Öcsi
MTK: Ignácz-Pethő – VARGA N. 6, Wolf 1 (1), VALOVICS 6, ÁBRAHÁM 5, Barna 4, SZÁDVÁRI 7. Cs: Blazek (kapus), CSUKA 8, Khouildi 1, Kovács G. 2, Horváth D., Fekete B. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
SZEGED: FUTAKI – Barján 1, Zsilák, Selmeci 2, Termány 1, Gulyás 4, SZABÓ E. 14 (3). Cs: Aron 1, Lackovics 2, HÁRS 3, Csoknyai. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–4. 13. p.: 7–5. 18. p.: 10–7. 33. p.: 20–15. 41. p.: 26–16. 45. p.: 29–18. 52. p.: 35–23
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Golovin Vlagyimir:
– Túlgörcsöltük az első félidőt, a másodikban jobban védekeztünk. Ettől megnőtt az önbizalmunk.
Marosán György: – Az egész meccsen csak egy faultot csináltunk, ez okozta a nagy vereséget.