Női kézi NB I: a Vác nagyon megszórta a Vasast

2018.04.15. 19:43
A Vác 42–30-ra nyert a Vasas vendégeként a K&H női kézilabdaliga vasárnapi mérkőzésén.

K&H NŐI KÉZILABDALIGAVASAS SC–GVM EUROPE-VÁC 30–42 (16–24)
Népfürdő u., 300
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
VASAS: Tzintzis – Hansághy 1, Agovics 4 (1), SZECSŐDI 4, Németh M. 3, Kuczora 2, FEKETE B. 6 (1). Csere: Antóni (kapus), Kocsis Á. 1, Becséri 1, Lyngby, Hárs 3, Hanusz, Németh N. 1, Katona L., MESTER 4. Edző: Varga Márta
VÁC: Arenhart – JOVETIC 6, SZAMORÁNSKY P. 6, De Souza 4 (4), LAKATOS R. 6, HÁMORI 5, Szondi 2. Csere: Suba (kapus), KÁCSOR 4, Barján 4, Diószegi 2, Kovács P. 3, Hornyák B., Sziráki, Fabó. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 13. p.: 7–9. 17. p.: 11–11. 20. p.: 11–15. 23. p.: 15–17. 36. p.: 18–29. 45. p.: 20–35. 53. p.: 26–39
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Varga Márta:
– Gratulálok a Vácnak. Az első félidő utolsó tíz percében ellenfelünk gyors indításaival elhúzott, ott el is dőlt a mérkőzés. Ismét léptünk egyet előre, mert gólt már tudunk lőni, csak éppen pontunk nincs.
Szilágyi Zoltán: – Nagyszerű közönségünk idegenben is remek hangulatot varázsolt. Komolyan kellett vennünk a Vasast, az első tizenöt-húsz percben tartotta is velünk a lépést. A folytatásban feljavuló védekezésünknek köszönhetően könnyű gólokat tudtunk lőni, ezekkel meg is nyertük a mérkőzést.K&H NŐI KÉZILABDALIGAVASAS SC–GVM EUROPE-VÁC 30–42 (16–24)

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 18 592–407 +185 36
2. Győri Audi ETO KC 19 18 1 618–421 +197 36
3. Érd 20 16 4 590–481 +109 32
4. Dunaújvárosi KKA 20 13 1 6 568–486 +82 27
5. Váci NKSE 20 13 7 642–550 +92 26
6. Kisvárdai KC SE 20 12 1 7 486–475 +11 25
7. Siófok KC 20 12 8 560–533 +27 24
8. DVSC-TVP 20 8 1 11 509–547 –38 17