Női kézilabda NB I: a Vác megizzasztotta a Ferencvárost

2018.01.20. 16:29
A női kézilabda NB I 13. fordulójában a listavezető Ferencváros hozta a kötelezőt, idegenben hat góllal legyőzte a Vácot (34–28).

Változatos játékot hozott az első félidő, a Vác két és fél perc elteltével két góllal vezetett, a 10. perc végén viszont már a Fradinál volt az előny. Kétgólosnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni az első játékrészben, amelynek végén úgy tűnt, döntetlennel mennek pihenőre a felek. De mégsem: hat másodperccel a vége előtt Danick Snelder betalált, így a zöld-fehérek voltak fórban.

A fordulás után magához ragadta a kezdeményezést a Ferencváros, a vezetést nem engedte ki a kezéből. A Vác a második félidő elején jól tartotta magát, feljött egy gólra is, de a 47. percben már hat volt közte, a Fradi Háfra Noémi, Márton Gréta, Faluvégi Dorottya és Snelder találatával 4–0-s rohamot produkált. Ez sorsdöntőnek bizonyult, ezzel a hátránnyal ugyanis már nem tudott mit kezdeni a Vác.

Bár az 52. percre feljött három gólra a házigazda, a Fradi még egy 4–0-s sorozatot összehozott, amibe belefért Kovacsics Anikó kihagyott hetese is. Snelder piros lapot kapott bő két perccel a vége előtt, de az FTC így is biztos, 34–28-as győzelmet aratott, és megőrizte százszázalékos mérlegét a bajnokságban.

NŐI KÉZI NB I
13. FORDULÓ

GVM EUROPE-VÁC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–34 (15–16)
Vác, 600
néző. V: Horváth, Marton
VÁC:
ARENHART 1 – Jovetic 4, Barján 3, KOVÁCS P. 3, Helembai F. 2, DE SOUZA 6 (2), Radoszavljevics 3. Csere: Suba (kapus), Szamoránsky P. 2, Lakatos 1, Diószegi, Kácsor, Hámori 1, Szondi 1, Hornyák B. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC:
BÍRÓ – Lukács, VAN DER HEIJDEN 5 (1), Kovacsics 3, Snelder 4, Pena 5, Schatzl. Csere:Szekeres 1, Szucsánszki, FALUVÉGI 6, Háfra 4, MÁRTON 4, Hornyák D., Jovanovics 2. Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–2. 14. p.: 6–9. 20. p.: 12–10. 25. p.: 14–12. 38. p.: 19–22. 48. p.: 22–28. 52. p.: 26–29
Kiállítások:
2, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/1
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
– A szünet után nagyot javult a Fradi védőmunkája, amivel aztán sok problémánk akadt. A végére felőrlődtünk a nagyszerű küzdelemben, de a mérkőzés több szakaszában jól játszva, egyenlő partnerek voltunk. Ez a kiváló hangulatú összecsapás is segítségünkre lesz a fejlődésben.
Elek Gábor:
– A sportág nagyszerű propagandája volt a mérkőzés, amelyet remekül felkészített, jó Váccal vívtunk meg. Ellenfelünk dicsérete az is, hogy az elmúlt meccsekhez képest kissé enerváltabban kezdtünk. A második félidőben aztán megtaláltuk játékunkat, és végül kijött a két csapat közötti különbség.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 14 461–319 +142 28
2. Győri Audi ETO KC 13 12 1 437–284 +153 24
3. Érd 12 9 3 358–294 +64 18
4. Váci NKSE 11 7 4 336–309 +27 14
5. Siófok KC 11 7 4 329–307 +22 14
6. Dunaújvárosi KKA 11 6 1 4 300–272 +28 13
7. Budaörsi KC 13 5 1 7 357–382 –25 11
8. Alba Fehérvár KC 11 4 2 5 299–307 –8 10