Női kézi NB I: a Vác legyőzte az Érdet, az Újváros az Albát

2017.03.04. 19:41
A Vác hazai pályán 29–24-re legyőzte a dobogós helyen álló Érdet a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
15. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 26–27 (12–13)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Bonifert, Oláh
FEHÉRVÁR: Sipeki – Májer 3, Lavko 4 (4), Mendy, Piedade, Bandelier 3, Pelczéder 8. Csere: Herr O. (kapus), Klikovac 1, Gjorgjijevska 3, Isitate 4, Hajduch. Edző: Deli Rita
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Klujber 5, Kovács A. 8 (1), Szalai 3, Cifra 1, Micijevic 3, Rácz-Vincze 5. Csere: Csapó (kapus), Kudor, Molnár, Takács D. 2, Karnik, Nick. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–8. 24. p.: 8–10. 28. p.: 12–12. 34. p.: 14–14. 40. p.: 16–17. 46. p.: 20–19. 52. p.: 22–22. 58. p.: 25–26
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1
Deli Rita:
– Egyértelműen győzelemre készültünk, változatos mérkőzés volt, gyakran fordult a kocka. Sajnos a kiélezett szituációkban nem koncentráltunk eléggé, a hibáinkkal tisztában vagyunk, ezeket ki fogjuk javítani. A mérkőzésen bőven akadtak szituációk, amikor hiányoltam a következetességet.
György László: – Nagyon kiélezett csata folyt a pályán, jó csapatot sikerült megvernünk. Nagy volt a tempó, ebből következően sok hiba, a győzelmet annak köszönhetjük, hogy mi kicsivel kevesebbet rontottunk. Hol a Fehérvár lépett el két-három góllal, hol mi. A sikerünk azon múlt, hogy az utolsó percekben stabilizáltuk a védekezésünket.K&H NŐI KÉZILABDALIGA
15. FORDULÓ

Deli Rita:

IPRESS CENTER-VÁC–ÉRD 29–24 (17–13)
Vác, 600
néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: ARENHART – NASCIMENTO 9 (3), Soós 3, TEMES 5, Helembai, Basic 4, RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: Balog (kapus), HÁMORI 3, Sz. Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Janurik – Kiss N. 1, M. GONZÁLEZ 5 (2), SIGNATÉ 4, A. Bulatovics, Kisfaludy 1, Fekete B. 2. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), Klivinyi 3, Szabó L. 2 (2), BARJÁN 4, Gulyás 2, Araújo. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 14. p.: 10–5. 22. p.: 14–7. 28. p.: 15–11. 35. p.: 19–14. 43. p.: 20–18. 51. p.: 24–19. 55. p.: 28–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Szilágyi Zoltán:
– Nagyon sokat dolgoztunk Németh Andrással annak érdekében, hogy egyszer egy ilyen teljesítménnyel egy igazán nagy bravúrral tudjuk kiszolgálni lelkes szurkolóinkat. Remélem, ezt a szintet tartani tudjuk, mert ma mindenki tudása legjavát adta.
Szabó Edina: – Gratulálok a váciaknak, mert amikor felzárkóztunk, erős tartásuk volt és nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Számunkra viszont nagyon fájó ez a vereség.

SIÓFOK KC–MOSONMAGYARÓVÁR KC 35–26 (16–9)
Siófok, 500
néző. Vezette: Horváth, Marton
SKC: PASTROVICS – Erdősi 5, TRISCSUK 9, Nze Minko 4, JEZIC 6, Janjusevics 4, Such 4. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs., Ferenczy 2, Brettner, Sárosi, M. Agbaba, Farkas, Kaposvári. Edző: Horváth Roland
MKC: Wéninger – Csala 3, Kopecz , BOUTI 5, Katona, BÍZIK R:. 5, Katona 3 Csere: Szemerey (kapus), Hajtai 1, GERHÁTH 4, Gyimesi 3, Bízik, Töppfner, Vukojevic 1, Élő. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5-2. 14. p.: 7-3. 21. p.: 9-5. 26. p.: 14-8. 36. p.: 20-12. 44. p.: 24-17. 50. p.: 27-18. 55. p.: 33–26.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Horváth Roland:
– Sokat készültünk erre a mérkőzésre, és ennek ma meg is látszott az eredménye. Az Óvár minden hibáját meg tudtuk büntetni, és nagyszerű egyéni teljesítmények is voltak a csapatban. Gratulálok a lányoknak.
Varga József: – Gratulálok a Siófoknak a győzelemhez. Dombi Luca hiányát nagyon megéreztük, és nem tudtunk mit kezdeni a hazaiak kulcsembereivel. Ez jelentette a különbséget.

MTK BUDAPEST–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 27–26 (13–15)
Népfürdő utca, 350
néző. V: Bócz, Wiedemann
MTK: Abramovics – Slakta 3, Nikolajenko, GORILSZKA 7 (5), Kovács G. 2, Termány 6, Szádvári 2. Csere: Hlogyik (kapus), HÁFRA 4, Dakos 1, Tóth E. 1, Márton 1. Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: TERENYI – Diószegi 2, Kovacsevics 3, Vaszileuszkaja 4, Leposava, Gávai 4, WALFISCH 8 (1). Csere: Kölcze (kapus), ZÖLDI-TÓTH 5, Vukajlovics, Dukics, Gidai. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 9. p.: 3–6. 14. p.: 4–9. 18. p.: 8–10. 33. p.: 15–15. 46. p.: 18–21. 55. p.: 24–23
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1