Női kézi NB I: a Vác győzni tudott az Érd vendégeként

2018.05.04. 19:40
A Vác 24–23-ra győzött Érden a K&H női kézilabdaliga pénteki mérkőzésén.

Az érdiek már döntetlennel biztosíthatták volna a harmadik helyüket, ám hiába vezettek az első félidő után két góllal, a Vác a második játékrészben fordított.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ÉRD–GVM EUROPE-VÁC 23–24 (14–12)
Érd, 1400
néző. Vezette: Hargitai, Markó
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 7 (3), Kiss N. 3, A. Bulatovics 1, KISFALUDY 3, SIGNATÉ 4, Gávai 1. Csere: Foggea (kapus), C. Lassource, Tóth G. 1, Roberts 1, Szabó L. 2. Edző: Szabó Edina
VÁC: Arenhart – Jovetic, HÁMORI, Lakatos R., Helembai 1, Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Diószegi 2, DE SOUZA 10 (10), Barján 2, Kovács P., Szamoránsky P. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 5–5. 13. p.: 8–7. 21. p.: 9–10. 28. p.: 12–11. 34. p.: 14–14. 42. p.: 16–18. 48. p.: 19–21. 53. p.: 22–22. 56. p.: 23–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 10/10
Szabó Edina:
– Nehéz mérkőzésen nem sikerült pontot szereznünk. Folytatjuk a küzdelmet a bronzéremért.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon megérdemeltük ezt a győzelmet. Már a kupameccs is csak egy hajszálon múlt, elismerésem a lányoknak a küzdésért, a szívünk vitt előre. Nagyszerű eredmény, hogy a papíron sokkal erősebb csapatot kétszer is le tudtuk győzni!

1. Győri Audi ETO KC 23 22 1 739–504 +235 44
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 22 21 1 717–497 +220 42
3. Érd 24 18 6 689–584 +105 36
4. Dunaújvárosi KKA 23 15 1 7 641–566 +75 31
5. Váci NKSE 24 15 9 752–664 +88 30
6. Siófok KC 23 14 1 8 651–619 +32 29
7. Kisvárdai KC SE 23 12 1 10 551–555 –4 25
8. Alba Fehérvár KC 23 8 4 11 617–633 –16 20