Női kézi NB I: a Siófok megverte a Fehérvárt is – de nagyon

M. D.M. D.
2020.09.15. 19:31
Hét góljával Camille Aoustin volt a Siófok legeredményesebb játékosa (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Siófok 42–20-ra legyőzte hazai környezetben az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Egyetlen csapattal sem játszott olyan sokszor az NB I-ben a Siófok, mint az Alba Fehérvárral, a két együttesnek a keddi volt a 30. egymás elleni összecsapása az első osztályban – írta meccs előtti felvezetőjében a Balaton-parti klub hivatalos honlapja. A két klub legutóbb 2019 októberében mérkőzött meg, akkor osztálykülönbség volt a felek között (40–15).

Most is.

A Siófok az Érd (30–22), a Szombathely (36–26) és a Dunaújváros (39–25) legyőzése után az Alba Fehérvárt még nagyobb különbséggel verte meg, a vendégek csak az első félidőben tudták úgy-ahogy tartani a lépést Nerea Penáékkal.

A Bajnokok Ligája-álmokat dédelgető hazaiak először Camille Aoustin góljaira alapozva léptek el a Fehérvártól, majd negyedóra után már nyolc (13–5), a szünetben hat góllal vezettek (20–14). A második játékrészben a Siófok támadójátéka ugyanolyan jól működött, mint az elsőben, ekkorra azonban már a védekezés is összeállt, a fehérváriaknak minden egyes góljukért kőkeményen meg kellett dolgozniuk – nem sokszor jártak sikerrel, a második félidőben csak hatszor vették be a hazai kaput.

A vége 42–20, a Siófokból négyen is eljutottak legalább öt gólig: Camille Aoustin hétszer, Simone Böhme, Katarina Jezic és Nerea Pena egyaránt ötször volt eredményes. A kapuban Szikora Melinda – az MKSZ statisztikája szerint – 50 százalékos hatékonysággal védett.

A Siófok a következő bajnoki meccsét pénteken (szeptember 18-án) a Boglári Akadémia-SZISE otthonában vívja.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 42–20 (20–14)
Siófok,
Kiss Szilárd Sportcsarnok, 620 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
SIÓFOK: SZIKORA – Such 1, Tomori 3, PENA 5 (1), JEZIC 5, Kobetic 3 (1), AOUSTIN 7. Csere: Eckerle (kapus), Kiss N. 4, Horacek 4 (1), Snelder 2, Hársfalvi 3, BÖHME 5. Edző: Bent Dahl
FEHÉRVÁR: Tóth N. – Töpfner 1, Afentaler 1, UTASI 5 (1), VARGA E. 4, Gerháth K. 2, Háfra L. 2. Csere: Dányi 1, Pijevic (kapusok), Boldizsár 1, Vashchuk 2, Dubán, Besszer 1, Szabó-Májer. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 12. p.: 10–4, 17. p.: 15–7, 22. p.: 16–11, 27. p.: 19–11. 36. p.: 23–15. 40. p.: 26–16. 47. p.: 33–17. 55. p.: 39–19
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Bent Dahl:
– Nagyon elégedett vagyok, az volt a célunk, hogy ne kapjunk húsz gólnál többet, ez sikerült. Az viszont kicsit elszomorít, hogy sorozatban a harmadik ellenfelünk pihentette ellenünk a kulcsjátékosait. Ez nem az Alba ellen szól, a rendszer, a sok mérkőzés hozza magával. Nagyon fontos, hogy mentálisan erősek legyünk, és magunkkal foglalkozzunk.
Deli Rita: – Az első félidő tizennégy dobott gólja nagyon jó teljesítmény, ebben a játékrészben kreatívan kézilabdáztunk. A második félidőben – főleg átlövésben – rossz helyzetekben vállalkoztunk, aztán a Siófok felőrölt minket a fizikai és tudáskülönbséggel.

1. Siófok 4 4 147–93 +54 8
2. Győr 2 2 68–37 +31 4
3. FTC 2 2 61–38 +23 4
4. Vác 3 2 1 80–81 –1 4
5. Mosonmagyaróvár 3 2 1 83–91 –8 4
6. Debrecen 3 1 2 80–76 +4 2
7. Boglári Akadémia-SZISE 3 1 2 90–88 +2 2
8. MTK 3 1 2 89–92 –3 2