Női kézi NB I: a Siófok hat góllal nyert Dunaújvárosban

2017.10.19. 19:36
A Siófok 32–26-ra nyert Dunaújvárosban a K&H női kézilabdaliga csütörtöki mérkőzésén.

A Siófok már az első hét percben háromgólos előnybe került, és az sem törte meg, hogy Gabriela Perianu súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Többek között azért nem, mert a román játékos honfitársa, Denisa Dedu remekelt a Balaton-partiak kapujában, az első félidőben mindössze 12 gólig jutott a Dunaújváros.

A második játékrészben sem volt sokkal eredményesebb a hazaiak támadójátéka, a Siófok győzelme nem forgott veszélyben.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–SIÓFOK KC 26–32 (12–16)
Dunaújváros, 600
néző. V: Bacs, Bóna
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Klujber 4 (1), Kovács Anna 4, SZALAI 5, Dombi 1, Micijevic 6, Kazai. Csere: Oguntoye, Csapó (kapusok), Cifra 1, Bouti, Nick, Molnár B. 1, Monori, Szekerczés 4 (3), Takács D. Edző: György László
SIÓFOK: DEDU – Such 2, JANJUSEVICS 5, Mazák-Németh 1, Perianu, NZE MINKO 9 (1), AOUSTIN 6. Csere: Szemerey (kapus), Jezic 1, Damnjanovics 5 (2), Gnabouyou 1, al-Gaui 2, Ferenczy. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 10. p.: 4–4. 23. p.: 7–12. 27. p.: 8–15. 38. p.: 14–21. 41. p.: 18–22. 51. p.: 21–28. 56. p.: 25–29
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
György László:
– Nagyon lassan és enerváltan kezdtük a játékot, ez meghatározta az egész mérkőzés alakulását. Perceink, fellángolásaink voltak csak, de ez kevés ahhoz, hogy bármit is elérjünk. A játék képe alapján a siófokiak teljesen megérdemelten nyertek.
Lars Rasmussen: – Megérdemelt győzelmet arattunk, és úgy gondolom, hogy a formánk visszatért arra a szintre, ahol a szezon elején volt, s aminek nagyon örülök.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 5 162–106 +56 10
2. Érd 6 5 1 185–140 +45 10
3. Győri Audi ETO KC 4 4 141–88 +53 8
4. Dunaújvárosi KKA 5 3 1 1 153–123 +30 7
5. Váci NKSE 4 3 1 132–109 +23 6
6. Siófok KC 5 3 2 136–129 +7 6
7. Kisvárdai KC SE 3 2 1 78–70 +8 4
8. Budaörsi KC 5 2 3 129–139 –10 4