Női kézi NB I: a Dunaújváros Debrecenben kapott ki először

2015.09.18. 20:40
A Siófok KC idegenben 31–27-re legyőzte a negyedik vereségét elszenvedő Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I negyedik fordulójában. A játéknap másik mérkőzésén a DVSC két góllal megverte a Dunaújvárost, amely először kapott ki ebben a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE
SIÓFOK KC 27–31 (11–16)
Mosonszolnok, 350
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak – Katona 4, KISS N. 8, Rajnohova 2, Moréna 1, Sz. Filipovics 1, SZEPESI 6 (3). Csere: Csapó (kapus), Dombi, Bízik 1, Hanczvikkel, GERHÁTH 4, Vékássy, Gyimesi, Bouti. Edző: Hlavaty Tamás
SIÓFOK: Salamakha – Such 4, S. Petersen 1 (1), NYIKITYINA6, el-Ghaui 3, ORBÁN ANNAMÁRIA 9 (2), PIEDADE 3. Csere: Pastrovics (kapus), Németh Cs., L. GONZÁLEZ 5, Deáki. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 18. p.: 5–11. 32. p.: 13–16. 45. p.: 19–24. 54. p.: 21–27. 57. p.: 25–28
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Hlavaty Tamás: – A kezdeti szakaszban rosszul védekeztünk, sok volt a technikai hiba, és hiányzott játékunkból az agresszivitás. Nagyra értékelem, hogy a jó képességű ellenféllel szemben a második félidőben fel tudott pörögni a csapatom.
Christian Dalmose: – A magyar mezőnyben minden idegenbeli mérkőzés nehéz, ezért örülök a győzelemnek. Védekezésben és támadásban egyaránt jól teljesítettünk, és külön öröm, hogy ehhez többen is nagyon jó egyéni teljesítménnyel járultak hozzá.NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KKA 26–24 (11–11)
Debrecen, 1700
néző. V: Dobrovits, Tájok
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Slakta, B. KLIKOVAC 2, KARNIK SZ. 5, Deszpotovics 2, KUDOR 4, KELEMEN 6. Csere: VÍG (kapus), Garbuz 1, SISKA 3, VARSÁNYI 3, Sirián, Tóvizi. Edző: Varga József
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Azari 2, KOVÁCS ANNA 7 (1), SZALAI B. 3, Takács D. 1, Triscsuk 2, Vincze2. Csere: TAKÁCS B. 2, BULATH 5 (3), Nick, Ferenczy. Edző: Mátéfi Eszter
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/0, ill. 5/4
Varga József: – A mérkőzés meghatározó időszakaiban okosan, taktikusan játszottunk, a hétméteres lövést pedig a jövő héten még többet gyakoroljuk...
Mátéfi Eszter: – Megérdemelten nyert a győzelmet jobban akaró DVSC. Remélem, a lányok megértik, hogy ennél több kell, ha idegenben is nyerni akarunk!

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 4 140–87 +53 8
2. Győri Audi ETO KC 3 3 96–73 +23 6
3. Dunaújvárosi KKA 4 3 1 122–102 +20 6
4. Siófok KC 4 3 1 126–108 +18 6
5. Ipress Center-Vác 3 3 84–70 +14 6
6. Fehérvár KC 3 2 1 79–64 +15 4
7. DVSC-TVP 4 2 2 113–100 +13 4
8. Érd 3 1 2 68–74 –6 2