Női kézi NB I: a Siófok egy, a Kisvárda két góllal nyert

2018.02.04. 19:31
A Kisvárda 25–23-ra győzött Kecskeméten, míg a Siófok még kiélezettebb csatában 34–33-ra verte meg idegenben a Vasast a K&H női kézilabdaliga vasárnapi mérkőzésein.

A Siófok nyolc másodperccel a vége előtt dobta a győztes gólját.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
HUFBAU AKKER-KNKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 23–25 (13–15)
Kecskemét, 1000
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
KECSKEMÉT: Risovics 1 – Varga N. 1, Nikolajenko 2 (1), Horváth D. 1, Gulyás, Siska 3, SZABÓ E. 5 (1). Csere: Pusztai (kapus), Borges Lima, Aron, DEÁKI 4, Kucerová 2, FAUSZT 4, Gulya, Kovács K. Edző: Marosán György
KISVÁRDA: Triffa – ORBÁN ADRIENN 5, Dmitrovics, TRISCSUK 8 (1), MILANOVIC-LITRE 5, Hakunova 2 (1), Rocha 1. Csere: Dzsukeva (kapus), Szabó V., RADOJEVICS 4 (2), Umanec, Karacs. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 11. p.: 7–6. 17. p.: 8–9. 24. p.: 12–13. 29. p.: 12–14. 37. p.: 16–16. 44. p.: 18–20. 49. p.: 19–22. 52. p.: 20–23. 56. p.: 21–23.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/4
Marosán György:
– Nem tudom elmarasztalni a csapatom, mert nagyon nagyot küzdött, nagyon akart, de sajnos rengeteg hibával játszottunk.
Dévényi János másodedző: – Nagy feladatot jelentett a két pont megszerzése. Nyolc nap alatt három meccsen léptünk pályára, kicsit fáradtak voltunk. Rosszul kezdtünk, de 4–0-nál időt kértünk és rendeztük a sorokat. A második félidőben felkeményedett a falunk, a Kecskemét a végére elfáradt, sokat hibázott és ezt kihasználtuk.

VASAS SC–SIÓFOK KC 33–34 (15–17)
Népfürdő utca, 350
néző. V: Felhő, Öcsi
VASAS: Antóni – Arany 1, Németh M., KOCSIS 5, Pados 3, Kuczora 9 (2), Fekete B. 3. Csere: GYŐRI (kapus), Lyngby 1, Agovics, Szécsi, Hansághy 3, Szatmári 1, BECSÉRI 6, Moutsogianni 1. Edző: Kovács Péter
SIÓFOK: Dedu – Such 3, Geiger 3, Ferenczy 3, al-Gaui 2, NZE MINKO 9 (1), Erdősi 4. Csere: Mazák-Németh, Jezic 2, Aoustin 3 (1), BÖHME 5 (3). Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 11. p.: 4–7. 15. p.: 6–12. 24. p.: 9–16. 28. p.: 13–16. 32. p.: 17–17. 38. p.: 19–22. 43. p.: 23–24. 47. p.: 27–26. 51. p.: 29–30
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Kovács Péter:
– Kezd beérni az elvégzett munka, a lányok keményen és sokat dolgoznak. Ma végre nagyon jól működött a támadójátékunk, szerintem rászolgáltunk volna legalább az egyik pontra.
Lars Rasmussen: – Kemény mérkőzés volt, a remekül játszó Vasas nagyon megnehezítette a dolgunkat. Szerencse is kellett a győzelmünkhöz.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 14 461–319 +142 28
2. Győri Audi ETO KC 15 14 1 500–328 +172 28
3. Érd 13 10 3 393–316 +77 20
4. Siófok KC 14 9 5 423–396 +27 18
5. Dunaújvárosi KKA 13 8 1 4 351–320 +31 17
6. Váci NKSE 13 7 6 388–364 +24 14
7. Kisvárdai KC SE 13 6 1 6 329–338 –9 13
8. DVSC-TVP 13 6 7 329–358 –29 12