Női kézi NB I: a Siófok 22 percig bírta a Győr tempóját

2014.09.20. 20:32
A női kézilabda NB I 4. fordulójában a címvédő és Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC 29–23-ra nyert a Siófok otthonában.

A Dunaújvárost idegenben, az Érdet otthon legyőző Balaton-partiak az előző fordulóban a Ferencváros otthonában értek el döntetlent, így igencsak jó formában várták a mérkőzést.

Jól is tartották magukat a 22. percig, 10–10-et mutatott ekkor az eredményjelző, de a játékrész hajráját megnyomták Amorimiék, és 15–12-es győri előnnyel fordultak a felek.

A második félidőben 16–14-es előnye után rálépett a gázra az Audi ETO, a hat gólig jutó Görbicz vezérletével gyorsan ellépett 20–14-re, de az utolsó percekig állandósult ezt követően a három-négy gólos differencia. A végén az ETO két újabb góllal jelentkezett, és 29–23-ra nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

Siófok-Galérius Fürdő–Győri Audi ETO KC 23–29 (12–15)
Siófok, 600 néző. Vezette:Bacs, Bóna
SIÓFOK:Pastrovics - Such3, Szekerczés3, Piedade4, SZALAI B.2, ORBÁN ANNAMÁRIA6 (1), ERDŐSI4. Csere:Kumpel (kapus), Szabadfi1, Deáki, Németh Cs., Schneider. Edző:Golovin Vlagyimir
GYŐR:Herr O. - Bognár-Bódi1, AMORIM5, LÖKE4, GÖRBICZ6 (2), Müller3, Szepesi2
Csere:Grubisic (kapus), Kovacsics3, Aguilar1, Korsós1, Milanovic Litre1, Orbán Adrienn1, Sen1, Planéta. Edző:Ambros Martin
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-1. 5. p.: 2-4. 12. p.: 7-6. 18. p.: 9-10. 27. p.: 11-15. 36.p.: 14-20. 42.p.: 18-22. 47.p.: 21-24. 50.p.: 22-25. 58.p.: 23-27
Kiállítások:8 perc illetve 8 perc
Hétméteresek:1/0 illetve 4/2
Golovin Vlagyimir:
– Az első három fordulóban a végjátékban dőlt el a mérkőzésünk sorsa, és a Győr ellen is szerettünk volna a végsőkig helyt állni. Büszke vagyok a csapatomra, nyolc lerohanásgólt lőttünk a világ legjobbjai ellen, és amióta Siófokon dolgozom, még soha nem volt ennyi szurkoló a lelátókon.
Ambros Martin: – Az elmúlt fordulók alapján tudtuk, hogy a Siófok nagyon jó állapotban van. Ebből kifolyólag úgy gondolom, hogy ma több, mint két pontot szereztünk. A mérkőzés kritikus pillanataiban jobban játszottunk, ennek köszönhetjük győzelmünket. Gratulálok a csapatnak!

FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 23–19 (11–12)
Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Csáki 3, Hajduch 3, Horváth B., ISITATE 4, Bogoszavljevics 1, Kazai 1. Csere: SZAVKO (kapus), Szemenyei, Májer, Hrabovszky, MAYER SZ. 6, Herr A. 2, Tanabe, Becséri K. 1, Lackovic 2. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Azari, KAMPER 4/1, Ferling 4/1, Takács D. 1, Bulath 3, VINCZE 6. Csere: Vígh, Nagy É. (kapusok), Berta, Sánta, Ács, Takács B., Hosszu 1, Ferenczy, Boldizsár. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 10. perc: 3–4. 19. p.: 8–9. 40. p.: 14–14. 51. p.: 20–16
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 0/0, ill. 3/2
Bakó Botond: –
Nagyon örülünk a győzelemnek, amely sajnos áldozattal járt. Tilinger Tamara után Herr Anita is megsérült, akinek elszakadt a bal lábán az Achilles-ínszalagja. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.
Mátéfi Eszter: – Megérdemelten nyert a hazai csapat, a játékosaim sok hibával játszottak. Tizenkilenc lőtt góllal nem lehet bajnoki mérkőzést nyerni.