Női kézi NB I: a sereghajtó 28 percig bírta a Várda tempóját

2018.03.09. 19:49
A női kézilabda NB I 17. fordulójában a Kisvárda a nyolc gólig jutó Triscsuk Krisztina vezérletével 24–18-ra legyőzte a Békéscsabát.

Pedig a sereghajtó vendégek jól kezdtek, a 14. percben csak két kapott gól szerepelt a nevük mellett (2–5), s bár a házigazda hamar utolérte ellenfelét, a 27. percben még mindig ikszre álltak a felek (8–8).

Ezt követően viszont már az történt a pályán, amit a kisvárdaiak akartak, s egy 9–1-es sorozattal „faképnél” hagyták ellenfelüket (17–9), eldöntve a két pont sorsát (24–18).

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–EUBILITY BÉKÉSCSABAI ENKSE 24–18 (9–8)
Kisvárda, 1021 néző. V: Marton Zs., Szabó E.
KISVÁRDA: Triffa – ORBÁN ADRIENN 5, Umanec, Hakunova 2, Milanovic-Litre 2, TRISCSUK 8 (5), Rocha 2. Csere: DZSUKEVA, Balog J. (kapusok), DMITROVICS 5 (2), Karacs, Marincsák, Szabó V. Edző: Vlatko Djonovics
BÉKÉSCSABA: Györkös – KOVÁCS ANETT 4, KOVACSEVICS 6 (1), Szögi 1 (1), Zöldi-Tóth 1, Walfisch 2, Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1 (1), Giricz, Vukajlovics, Szarka, Gidai 2 (2). Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 13. p.: 2–5. 21. p.: 6–6. 33. p.: 11–8. 45. p.: 17–9. 52. p.: 21–13. 57. p.: 23–14
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 7/5
Vlatko Djonovics: –
Gondot jelentett, hogy a meccs előtti utolsó edzésen Tamara Radojevics megsérült, ez is közrejátszhatott abban, hogy nehezen indult számunkra a mérkőzés, de a második félidőben felnőttünk a feladathoz.
Horváth Roland: – Mondhatnék közhelyeket, hogy jobb csapattól kaptunk ki, ám az az igazság, hogy ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni. Nem tudom, a játékosok feje hol volt, de az biztos, ez volt az utolsó ilyen alkalom.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 559–369 +190 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 15 490–342 +148 30
3. Érd 16 13 3 490–382 +108 26
4. Dunaújvárosi KKA 16 11 1 4 462–389 +73 23
5. Siófok KC 16 11 5 476–443 +33 22
6. Kisvárdai KC SE 17 10 1 6 421–419 +2 21
7. Váci NKSE 16 9 7 485–439 +46 18
8. DVSC-TVP 17 7 10 432–475 –43 14