Női kézi NB I: a Kisvárda nyert a Kispest vendégeként

2016.09.25. 20:05
A Kisvárda 34–29-re győzött a Kispest vendégeként az újoncok összecsapásán a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELIOS KISPEST NKK–KISVÁRDA MASTER GOOD KC 29–34 (17–16)
Soroksár, 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
KISPEST: Brunner – Tamás 2, Schneider 5, Fundák 3, Trizno 2, POLICS 6, BALOG B. 8 (3). Csere: Nenezics (kapus), Kosik 1, Vadász, Kiss K., Felső, Szerző 1, Bardi, Balogh V. 1. Edző: Béki Nagy Bertalan
KISVÁRDA: Dzsukeva – Mihovics 1, Gedroit 2, KUCHEROVA 11 (3), Szabó V 2., Umanec 3, ROCHA 11. Csere: Scholtz (kapus), Tarjányi, Lévai, Gidai, Bízik B. 2, Vukojevics 2. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 8. p.: 6–4. 11. p.: 7–7. 16. p.: 10–8. 19. p.: 13–10. 25. p.: 14–14. 36. p.: 17–21. 45. p.: 22–24. 56. p.: 25–31
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Béki Nagy Bertalan:
– Minden mindegy alapon készültünk erre a meccsre, mindent beleadtunk, de a második félidőre feljavult a Kisvárda védekezése, mi pedig el is fáradtunk. Nekünk nem ezt a meccset kellett megnyernünk, de azért szerettük volna megmutatni, mire vagyunk képesek.
Kovács Péter: – Nagyon nehéz meccs volt, az első félidőben megérdemelten vezetett a Kispest. A szünetben beleremegtek az ablakok az öltözőben, utána összeszedtük magunkat, és egyes szakaszokban úgy játszottunk, ahogy elterveztük.

1. DVSC 2 2 61–40 +21 4
2. Győri Audi ETO KC 2 2 60–40 +20 4
3. Dunaújvárosi KKA 2 2 55–40 +15 4
4. Érd 2 2 58–47 +11 4
5. Ipress Center Vác 2 1 1 64–48 +16 2
6. Siófok KC 2 1 1 60–54 +6 2
7. FTC-Rail Cargo Hungaria 2 1 1 52–53 –1 2
8. Kisvárdai KC 2 1 1 55–61 –6 2