Női kézi NB I: a Győri ETO nem kegyelmezett a Siófoknak

2018.10.24. 19:29
Amorim (balra) hat gólt lőtt a Siófoknak (Fotó: Győri ETO)
A Győri Audi ETO a vártnál könnyebben nyert a Siófok otthonában a női kézilabda NB I-ben. A sok hibával játszó Balaton-parti csapat egyáltalán nem tudta megnehezíteni a címvédő dolgát.

Rangadónak indult, végül magabiztos győri siker lett a vége. Igazán csak a meccs első negyedében alakult szorosan a siófoki mérkőzés, Tor Odvar Moen együttese 2–1-re még vezetett is – először és utoljára a találkozón. Utána azonban fordított a Győri ETO, és Kari Aalvik Grimsbö védéseire alapozva 7–9 után sorozatban négy gólt szerezve hattal meglépett. Moen öt perc alatt kétszer is időt kért, de a tizenegy perces gólcsendet produkáló csapata nem tudta megfékezni a lendületben levő győrieket, a vendégek a szünetig tovább növelték előnyüket (10–18).

Sok volt a rontás a hazai oldalon, a Siófok kulcsemberei (elsősorban Andrea Kobetic) is haloványabbak voltak, látszott, hogy még bőven lesz munkája Moennek a csapattal. A Győr belső emberei mind szépen termeltek, nem volt meglepő, hogy a szünet után hamar tíz fölé hízott a különbség. Az ETO legnagyobb előnye 14 találat volt (16–30), utána Danyi Gábor a meccs hajráját a gyakorlásra használhatta. A Siófok ezalatt valamelyest közelebb tudott jönni, de a kisalföldiek így is 35–26-ra nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–GYŐRI AUDI ETO KC 26–35 (10–18)
Siófok,
1300 néző. V: Horváth P., Marton
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 6 (4), M. González 2, Nze Minko 2, JEZIC 4, Kobetic 4 (1), Aoustin 2. Csere: Dedu (kapus), Hmirova 2, Perianu 1, Drabik, Elghaoui 2, Geiger, Janjusevics 1. Edző: Tor Odvar Moen
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 1, V. Kristiansen 4, GROOT 4 (1), BRATTSET 5, E. AMORIM 6, Görbicz 4 (1). Csere: Kiss É., Leynaud (kapusok), S. OFTEDAL 5 (1), A. Hansen 2, Knedlíková 3, Puhalák 1, Varga E., Afentaler. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 9. p.: 4–5. 15. p.: 7–9. 26. p.: 7–13. 33. p.: 10–20. 41. p.: 15–25. 46. p.: 16–30. 53. p.: 20–34
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Tor Odvar Moen:
– A Győr nagyon keményen játszott. Mi jól kezdtük a meccset, de utána kihagytunk két hétméterest és több ziccert, amitől feszültté vált a csapat, túl sokat hibázott és a félidő végére szétesett a játékunk, a győriek pedig elhúztak. Próbáltunk küzdeni, de folyamatosan nyomás volt rajtunk és hiányzott az átütőerő is belőlünk.
Danyi Gábor: – A Siófok ennél sokkal jobb teljesítményre is képes, nem számítottam ekkora különbségre. Gyors és könnyű gólokat is tudtunk szerezni, ami fontos a játékunkban. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk is olyan szinten volt, ami megfelelne egy igazi, jó BL-meccsen is.

1. Győr 8 8 303–207 +96 16
2. FTC 7 7 237–154 +83 14
3. Siófok 7 5 2 210–160 +50 10
4. Érd 6 4 1 1 187–175 +12 9
5. Kisvárda 6 3 2 1 154–136 +18 8
6. Vác 6 4 2 183–168 +15 8
7. Fehérvár 6 3 1 2 156–153 +3 7
8. MTK 7 2 1 4 190–207 –17 5