Női kézi NB I: a Győr Szegeden, a Fehérvár Vácon nyert

2014.09.14. 19:36
A címvédő Győr 38–16-ra nyert az újonc Szeged otthonában, míg a Fehérvár KC Vácon győzött 24–19-re a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

Szegeden újabb kézilabdaünnep volt, a Győr a Ferencvárosnál is több nézőt vonzott. A végkimenetel persze nem lehetett kérdéses, az ETO 22 góllal győzött. A szegediek azzal vigasztalódhatnak, hogy a pokoli nehéz idénykezdet (Érd, Ferencváros, Győr) után a 4. fordulóban már szoros mérkőzést játszhatnak, sőt az MTK ellen hazai pályán megszerezhetik első pontjaikat.

Jóval kiegyenlítettebb meccset hozott a Fehérvár váci vendégjátéka. A 12–12-es első félidő után a második játékrészben 11 percig gólképtelen maradt a Vác, ám ezzel még nem „szállt el", hiszen a vendégek csak három góllal tudtak meglépni. A Fehérvár azonban megszerzett előnyére jól vigyázott, a hajrában már nem volt esély a váci pontszerzésre.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

SZEGEDI KKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 16–38 (8–20)
Szeged, 2000
néző. V: Bonifert, Oláh V.
SZEGED: Futaki – Zsilák 1, BARJÁN 3, Dajka 3 (1), Lojpur 1, Misztrics 1, SZABÓ E. 4 (2). Csere: Dobó M. (kapus), Albert H., Hárs 1, Tóth O. 1, Gulyás, Karsai 1, Selmeczi, Aron, Lehmann-Dobó. Edző: Marosán György
GYŐR: Grubisic – BOGNÁR-BÓDI 3, LÖKE 7, Amorim 3, Müller, Görbicz 3 (1), Szepesi 2. Csere: HERR O. (kapus), Planéta 1, Aguilar 1, MILANOVIC LITRE 5, KOVACSICS 6 (3), Szeny 1, KORSÓS 4 (2), Orbán Adrienn 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 11. p.: 3–8. 18. p.: 3–13. 27. p.: 6–17. 35. p.: 8–22. 44. p.: 9–29. 55. p.: 15–35
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/6
Marosán György:
– Örülök, hogy közel telt házas mérkőzéseket játszunk, azaz a női kézilabda is érdekli a szurkolókat. A sorsolás szeszélye folytán három kiemelkedő képességű csapat ellen játszottunk, számunkra október 23-án az MTK elleni mérkőzéssel kezdődik a bajnokság.
Ambros Martín: – A remek hangulatú mérkőzésen valamennyi játékosunk teljes erőbedobással küzdött. Ez, valamint a minőségi játékunk is örömmel tölt el.

IPRESS CENTER-VÁC–FEHÉRVÁR KC 19–24 (12–12)
Vác, 500
néző. V: Horváth P., Marton
VÁC: BÍRÓ B. – Ertl 2, Sztefanovics, Fülöp, SZTERIOVA 5, Farkas 5 (3), Szondi 3. Csere: Dakos, Hámori 2, Virág 2, Hansághy, Pelczéder. Edző: Konkoly Csaba
FEHÉRVÁR: KISS É. – Csáki 2, Hajduch 2, ISITATE 5, HORVÁTH B., Lackovics 1, Kazai 3. Csere: Bogoszavljevics, HERR A. 7 (5), Mayer 3, Májer, Becséri 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 9. p.: 1–4. 16. p.: 6–6. 24. p.: 10–8. 41. p.: 12–15. 50. p.: 15–19. 56. p.: 17–22
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5
Konkoly Csaba:
– Dobott góljaink száma önmagáért beszél. Még az emberelőnyöket sem tudtuk kihasználni. Teljesen megérdemelten nyert a Fehérvár.
Bakó Botond: – Kiválót nyújtottunk csapatként. Jó felfogásban kézilabdáztunk, és nagyszerű volt a védekezésünk. Jókor jött ez a győzelem.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 3 1 139–100 +39 7
2. Győri Audi ETO KC 3 3 104–55 +49 6
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 3 2 1 78–75 +3 5
4. Érd 3 2 1 88–64 +24 4
5. Dunaújváros Kohász KA 3 2 1 76–69 +7 4
6. Fehérvár KC 3 2 1 69–63 +6 4
7. Eubility Group Békéscsaba 3 2 1 70–80 –10 4
8. Ipress Center Váci NKSE 3 1 2 59–64 –5 2