Női kézi NB I: a Győr a szünet után lerázta az Érdet

2014.04.09. 19:27
(Fotó: Mirkó István)
A címvédő Győri ETO hazai pályán 35–21-re nyert az Érd ellen a női kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

Sok hibával kezdett a Győr, így Ambros Martín viszonylag hamar, 5–2-es érdi vezetésnél kikérte első idejét. Ez hatásosnak bizonyult, hiszen egy 6–0-s sorozattal fordított a hazai csapat, amely 15–12-re vezetett az első félidő után.

A fordulás után Katrine Lunde védései alapvetően meghatározták a mérkőzés alakulását, az ETO kilenc góllal elhúzott, és gyakorlatilag döntésre vitte az elődöntő első felvonását. A második mérkőzést április 16-án játsszák Érden.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 35–21 (15–12)
Győr, 1800
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
GYŐR: LUNDE – Orbán Adrienn 3, K. Bulatovics 1, GÖRBICZ 4 (1), LÖKE 8, Amorim 5, Kovacsics 3 (1). Csere: Herr O. (kapus), Tervel, Hornyák D. 1, Korsós 2, SOÓS 6, Hornyák Á. 1. Sirián 1. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Janurik – Koren 1, KOVÁCS A. 6, Triscsuk 2, Vukcsevics 2, Klivinyi 4 (1), Schatzl 6 (5). Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Szekeres, Bognár B., Török P., Wolf, Mester. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 15. p.: 8–5. 18. p.: 11–7. 24. p.: 13–8. 36. p.: 20–13. 40. p.: 23–14. 54. p.: 30–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 8/6
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Győr javára
Ambros Martín:
– A legfontosabb cél a győzelmi sorozat megtartása az idény végéig, a közelmúltra jellemző hullámzó játék elkerülésével. Ezért még többet kell dolgoznunk. Az Érd végig nagyon keményen játszott, és negyvenöt percig jól tartotta magát.
Szabó Edina: – Sokkal több volt ebben a mérkőzésen, mint amit az eredmény mutat. A második félidő elejei összeomlást sajnos nem bírtuk el. A jó dolgokból építkezünk a visszavágóra, a hibákat igyekszünk kijavítani.

A másik ágon a Ferencváros és a Dunaújváros találkozik egymással, először csütörtökön, Budapesten.