Női kézi NB I: a Győr 18, az FTC 14 góllal nyert

2018.05.05. 20:20
Görbicz Anita és a Győr egy kicsivel közelebb került a címvédéshez (Fotó: Török Attila)
A Győr 35–17-re nyert otthon az Alba Fehérvár ellen, míg a Ferencváros 36–22-re verte meg szintén hazai pályán a Kisvárdát a K&H női kézilabdaligában, így a címvédő javított a helyzetén az aranyéremért folyó harcban.

Mivel a Győr és az FTC női csapata az egymás elleni mérkőzések (27–25 Budapesten és 26–24 Győrben) után a vesztett pontok tekintetében egyformán áll, a múlt hét óta tudni, hogy a 2017–2018-as idényben csak a hajrában dől el a bajnoki cím sorsa, és vélhetően a gólkülönbség fog dönteni a két rivális között. Ez egyet jelent a hátralévő fordulókban, azt, hogy mindkét együttesnek minél nagyobb gólkülönbséggel kell megnyernie a soron következő bajnoki meccseit.

Ezen a téren pedig hajszálnyival a bajnoki címvédő áll jobban, a forduló előtt tizenöt góllal volt jobb a gólkülönbsége, igaz, ez az előny nem tűnt behozhatatlannak, hiszen a Fradi egy meccsel kevesebbet játszott. Mindenesetre megvolt az esélyük a fővárosiaknak, hogy faragjanak a hátrányból. Ehhez képes nem is rossz, hogy a Kisvárda ellen tizennégy góllal nyertek az Elek Gyula Arénában (36–22), ami azonban csak elsőre hangzik jól, ugyanis a Győr közben tizennyolc találattal győzte le hazai pályán az Alba Fehérvárt (35–17), így tizenkilencre növelte az előnyét. A bajnoki cím sorsa nagy valószínűséggel az utolsó fordulóban, május 23-án dől majd el, amikor a Fradi a Vácot, a Győr pedig a Békéscsabát fogadja, és az ellenfelek erősségét nézve a címvédésre mutatkozik nagyobb esély.

Az is kiderült, hogy a Vasas biztosan kiesik az NB I-ből, ugyanis az MTK és a Békéscsaba döntetlenje után (30–30) már matematikai esélye sincs arra, hogy behozza a hátrányát. Van még ugyan némi esély, de a másik kieső szinte biztosan az újonc Kecskemét lesz, amely két fordulóval a bajnokság vége előtt hárompontos hátrányban van a 12., még bennmaradást jelentő helyen álló MTK-tól. És mivel május 20-án még találkozik a bajnoki cím üldözése miatt várhatóan extra motivált és minden energiáját mozgósító Fradival, szinte biztosnak vehető a kiesése.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 35–17 (12–10)
Győr, 3123
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
GYŐR: KISS É. – Bódi 3, Groot 5 (2), OFTEDAL 5 (1), BROCH 6, Amorim 3, Görbicz 2 (1). Csere: M. González 5, Hansen 1, Puhalák 3, Althaus 2, Afentáler. Edző: Ambros Martín
FEHÉRVÁR: HERR O. – Do Nascimento 2, Lavko 1, Temes, Mendy 2, Gorsenyina 3, Pelczéder 3. Csere: Gabina Lima (kapus), Boldizsár, Hudra 1, Djordjievszka 3, Májer 1, Rózsás 1, Utasi. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása: 8. perc: 3–0. 15. p.: 6–2. 19. p.: 7–6. 24. p.: 7–8. 26. p.: 10–8. 39. p.: 19–12. 49. p.: 25–15. 55. p.: 30–16
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. –
Ambros Martín:
– Szurkolóinknak ezúttal legalább öt gólt köszönhettünk. Túlságosan a különbségre fókuszáltunk, és ezért nem tudtuk hosszú ideig a várt játékot hozni. Tanulni kell a hibánkból.
Deli Rita: – Csapatom első félidei játékát mindenképpen gratuláció illeti, harminc percig fantasztikusan teljesítettek a lányok. A szünet után rákapcsolt a hazai együttes, és bár ekkor nem találtuk játékának ellenszerét, úgy érzem, összességében méltó ellenfelei voltunk a Győrnek.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 36–22 (21–13)
Elek Gyula Aréna, 600
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FTC: BÍRÓ B. – Lukács 2, JOVANOVICS 5, SNELDER 5, Szekeres, Szucsánszki 1, Schatzl Nadine 2 (1). Csere: VAN DER HEIJDEN 6, Hornyák D. 1, Kovacsics 5 (1), Háfra 2, Mészáros 1, MÁRTON 4, Faluvégi 2. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: TRIFFA – ORBÁN ADRIENN 4, Dmitrovics 3, MILANOVIC-LITRE 5, Radojevics 4 (1), Hakunova 2, Marincsák 2. Csere: Dzsukeva, Balog J. (kapusok), Umanec, Triscsuk 1, Karacs 1, Katona F., Szabó V. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–5. 12. p.: 9–7. 19. p.: 14–10. 23. p.: 16–13. 37. p.: 22–17. 44. p.: 27–18. 52. p.: 32–20
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Lényegesen többet hibáztunk, mint amennyit szabadna, de ebbe az iramba belefért.
Vlatko Djonovics: – Rosszul játszottunk, nem tudtuk tartani a lépést a hazaiakkal.

MTK BUDAPEST–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI NKSE 30–30 (15–17)
Népfürdő utca, 200
néző. V: Bacs, Bóna
MTK: Terenyi – Slakta 3, DAKOS 5, KARNIK SZ. 8 (2), Kovács G., Termány, Szádvári 4. Csere: Hlogyik (kapus), Tóth E. 5 (3), Barna 4, Kuti, Gorilszka 1 (1), Mód, Sallai. Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: Györkös – Kovács Anett 4, Kovacsevics 4, Szögi 4 (3), ZÖLDI-TÓTH 4, WALFISCH 11, Bottó 2. Csere: Popovics (kapus), Vukajlovics, Mihálffy, Farkas K., Gidai 1, Szarka. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–5. 15. p.: 8–8. 25. p.: 12–13. 35. p.: 17–21. 45. p.: 21–27. 54. p.: 26–29
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3
Piros lap: Kovacsevics (58. p.)
MESTEREMÉRLEG
Golovin Vlagyimir:
– Nem vagyok benne biztos, hogy a mai napon pontot érdemeltünk. Sok technikai hibával, dekoncentráltan játszottunk, a végjátékban a sírból mentettük a mérkőzést döntetlenre.
Horváth Roland: – Jó meccset játszottunk az MTK-val. Örülök a megszerzett egy pontnak, dolgozunk tovább.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–HUFBAU-AKKER KECSKEMÉTI NKSE 34–20 (17–13)
Dunaújváros, 500
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Grosch 2, KLUJBER 7 (2), Szalai 1, Dombi, MICIJEVIC 7, KAZAI 5. Csere: VÁRTOK (kapus) 1, Cifra 1, Szekerczés 2, Bulath 3, Molnár B. 1, Nick 1, Takács D., Braun 1, Nagy Zs. 2 (1). Edző: György László
KECSKEMÉT: Riszovics – Tóth L. 1, Albert H., Kovács K., SISKA 6, BORGES LIMA 5, Szabó E. 5 (3). Csere: Orell, Kaiser 1, Deáki 1, Gulyás, Gulya, Horváth D., Aron 1. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 16. p.: 8–9. 35. p.: 20–14. 48. p.: 25–16. 58. p.: 31–19
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
György László:
– Nagyon örülök a két pontnak, s hogy a fiatalok pályára léptek, valamint védekezésben és támadásban egyaránt hozzá is tettek a mérkőzéshez. Külön kiemelem közülük Vártok Ramóna teljesítményét, ebből is látszik, hogy jó munka folyik az utánpótlásunkban.
Marosán György: – Az első játékrészben, úgy gondolom, jól kézilabdáztunk. A másodikban sajnos nagyon sok hiba jellemezte a játékunkat, de büszke vagyok a lányokra azért, ahogy harcoltak.

SIÓFOK KC–BUDAÖRS KC 34–25 (15–11)
Siófok, 800
néző. V: Sándor, Szikszay
SIÓFOK: DEDU – NZE MINKO 6, Aoustin 6 (2), al-Gaui 5, SUCH 4, Ferenczy 3, Maibom 3. Csere: Szemerey (kapus), Böhme 3, Sárosi 2 (1), Geiger 1, Jezic 1, Mazák-Németh, Bozsok, Barkóczi, Takács E. Edző: Lars Rasmussen
BUDAÖRS: Wéninger – JUHOS 6 (2), GERHÁTH 4, Szöllősi-Zácsik 3, Zsigmond 3, Szabadfi 3, Pásztor 3. Csere: Sipeki (kapus), Hornyák Á. 2, Farkas 1, Ertl, Pálos-Bognár, Berta, Brettner, Mézes, Kemény. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 16. p.: 7–6. 22. p.: 10–10. 34. p.: 17–11. 45. p.: 25–18. 52. p.: 30–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Lars Rasmussen:
– Büszke vagyok a lányokra, ez csapatmunka volt. A védekezésünk volt a kulcs. Egyelőre úgy néz ki, hogy remekül alakul számunkra a szezon befejezése.
Mihály Attila: – Jobb csapattól kaptunk ki, de az nagyon nem tetszett, hogy néhány játékosom a második félidőben kifejezetten kedvetlenül kézilabdázott.

(Május 12–13.:)
Bajnokok Ligája final four – elődöntő: Győri Audi ETO KC –CSM Bucuresti + döntő vagy bronzmérkőzés)
Május 20., 17.15: Budaörs (10., 13)Győri Audi ETO KC
Kecskemét (13., 20)FTC-Rail Cargo Hungaria
Május 23., 18.00: FTC-Rail Cargo Hungaria–Vác (6., 6)
Győri Audi ETO KC–Békéscsaba (11., 9)
A két éllovas ellenfelei mögött azt tüntettük fel zárójelben, hogy jelenleg melyik pozíciót foglalják el a bajnokságban, illetve a pontvadászat első körében milyen különbséggel nyert ellenük a Győri ETO, illetve a Ferencváros.

HOGY SZÓL A KIÍRÁS? GÓLKÜLÖNBSÉG, TÖBB LŐTT GÓL, SORSOLÁS

Idézet a Magyar Kézilabda-szövetség 2017–2018-as szezonra kiadott, NB I-es bajnokságra vonatkozó rendjéből:
"5. Ezért amennyiben két csapatnak van ugyanannyi pontja és az egymás elleni mérkőzésük gólkülönbsége 0, akkor a helyezést az adott és kapott gólok közötti különbség határozza meg, valamennyi mérkőzést alapul véve. Csak azokat a mérkőzéseket kell itt figyelembe venni, amelyeket ugyanazon ellenfelek ellen játszott a két csapat, és amelyek eredményei pályán dőltek el.

6. Ha két vagy több csapat pontszáma, egymás közötti eredménye és gólkülönbsége is egyezik, akkor az a csapat kerül előbbre, amelyik az összes mérkőzést figyelembe véve (lásd az 5. pont) több gólt dobott.

7. Amennyiben az összes azonos ellenfél ellen azonos számú gólt dobtak, akkor az ezeken a mérkőzéseken több győzelmet szerző csapat végez előrébb.

8. Amennyiben a fenti szempontok alapján nem lehet eldönteni melyik csapat végez előrébb, akkor sorsolással kell azt eldönteni."