Női kézi NB I: a Fradi nagyon elverte a Vácot

2018.10.28. 16:30
Biztosan nyert a Fradi
A Ferencváros hazai pályán fölényesen, 21 góllal győzte le a Vácot a női kézilabda NB I-ben. A Siófok öt góllal nyert a Kisvárda otthonában, és fellépett a dobogóra.

A két csapat legutóbb az előző bajnokság záró fordulójában találkozott, amikor az FTC emlékezetes módon, csak eggyel rosszabb gólkülönbségével bukta el a Győri ETO-val szemben az aranyérmet.

Ezúttal mindkét csapatot több sérülés hátráltatta, az FTC a hosszú távra kidőlők mellett megint nem számíthatott Danick Snelderre, míg váci részről Szabó Kitti számított új kiesőnek.

A vendégek jól kezdték a találkozót, 3–2-re még vezetni is tudtak, de utána Márton Gréta góljaival 7–3-ra fordított az FTC. Szilágyi Zoltán időkérése után egy időre stabilizálódott a különbség, de aztán a Bíró Blanka védéseiből induló népligeti együttes a szünetig nyolcra növelte előnyét (17–9).

A váciak több játékost is pihentettek a folytatásban, ettől függetlenül az FTC nem állt le, hanem robogott tovább, és a második félidőben még fölényesebbé tette a győzelmét. Háfra Noémi, Kovacsics Anikó és Schatzl Nadine is megszórta magár, aminek 21 gólos siker lett a vége (39–18).

A másik vasárnapi mérkőzésen a Siófok sokáig szenvedett a Kisvárda otthonában, a hajrában viszont meglépett a Balaton-parti csapat, amely végül öt góllal nyert, és fellépett a dobogóra – igaz, az Érd egy meccsel kevesebbet játszott.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GVM EUROPE-VÁC 39–18 (17–9)
Elek Gyula Aréna, 1150
néző. V: Horváth P., Marton
FTC: BÍRÓ B. – Faluvégi D. 2, Háfra N. 8, Kovacsics 7 (4), Mészáros R. 1, Hornyák D., Márton G. 5. Csere: Szemerey (kapus), Pena 3, Klivinyi 4, Lukács V. 1, Háfra L., Schatzl Nadine 6 (1), Farkas K. 2 (2). Edző: Elek Gábor
VÁC: Arenhart – Diószegi, Hámori 3, De Souza 4 (3), Helembai F. 3, Kácsor 1, Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), Szamoránsky P., Iván E., Jovetic 2, Szondi 2, Sziráki 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 7–3. 18. p.: 9–6. 27. p.: 14–9. 38. p.: 20–12. 47. p.: 28–14. 59. p.: 37–17
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Az a mérkőzés volt, amelyen az egyik csapatnak minden sikerül, a másiknak viszont semmi, a Vác ennél sokkal jobb csapat, mint amit most mutatott. A tizenötödik perctől kezdve nagy hittel, akarattal és motivációval játszottunk
Szilágyi Zoltán: – Az FTC otthonában természetesen ki lehet kapni és azt is tudtuk, hogy ki az esélyese a meccsnek, de nem számítottunk ekkora különbségre, jobb teljesítményt vártam a csapattól. Kishitűen játszottunk, a végén már a hozzáállással is gondunk volt, ami nem megengedhető. Szélről nagyon sok helyzetet kihagytunk és átlövőteljesítmény sem volt, védekezésben pedig hiányzott a keménység.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SIÓFOK KC 22–27 (11–13)
Kisvárda, 850
néző. V: Bonifert, Oláh V.
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 1, Dragut 3, RADOJEVICS 9 (4), Milanovic-Litre 1, HAKUNOVA 3, Avgyekova 1. Csere: Kordowiecka (kapus), GUIALO 3, Morena, A. Klikovac, Milosevics, Benko 1. Edző: Vlatko Djonovics
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 1, M. González , Jezic 1, KOBETIC 11 (2), NZE-MINKO 5 (1), Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), Elghaoui 1, Hmirova 1, Janjusevics, Drabik, GEIGER 4. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–2. 16. p.: 5–7. 24. p.: 10–10. 35.p.: 14–14. 40. p.: 14–18. 49.p.: 19–21. 57 p.: 21–25
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Vlatko Djonovics
: – A Siófok ott van Európa nyolc legjobb csapata között. Mindent megpróbáltunk, támadásban és védekezésben is többször váltottunk, mindez erre volt elég. A jobbik csapat nyert, de én is büszke lehetek a játékosaimra.
Tor Odvar Moen: – Nagyon jó csapat ellen tudtunk nyerni és ezt jó védekezésünknek köszönhetjük. Fontos volt, hogy a Győr elleni vereség után visszataláljunk a helyes útra, de még sok munka áll előttünk.

1. FTC 8 8 276–172 +104 16
2. Győr 8 8 303–207 +96 16
3. Siófok 8 6 2 237–182 +55 12
4. Érd 7 5 1 1 219–201 +18 11
5. Kisvárda 7 3 2 2 176–163 +13 8
6. Vác 7 4 3 201–207 –6 8
7. Fehérvár 7 3 1 3 182–185 –3 7
8. Debrecen 7 3 1 3 192–206 –14 7