Női kézi NB I: Bíró remekelt, a Vác két góllal nyert Érden

2015.09.02. 19:32
Bíró Blanka parádés teljesítményt nyújtott a Vác kapujában (Fotó: Reviczky Zsolt)
A címvédő Ferencváros hazai pályán a Mosonmagyaróvárt (30–20), míg a Győri Audi ETO KC idegenben a Fehérvárt (31–20) győzte le magabiztosan a női kézilabda NB I első fordulójában. A Vác a válogatott formában védő Bíró Blanka vezérletével nyert Érden, a Dunaújváros gólzáporos meccsen verte meg az újonc Budaörsöt, a DVSC lelépte az MTK-t.

A Ferencváros és a Mosonmagyaróvár összecsapásán az első gól a negyedik percben született, utána azonban megindult a zöld-fehérek szekere. A fradi.hu tudósítása szerint a vendégek technikai hibáit az FTC válogatott játékosai könyörtelenül kihasználták, míg Nerea Pena távoli gólokkal jeleskedett. A második félidő elején a Ferencváros már 12 góllal (23–11) is elhúzott, így bőven belefért, hogy játékosai a hajrában már nem minden esetben koncentráltak maximálisan. A címvédő végül magabiztos, 30–20-as győzelemmel kezdte a bajnokságot.

A bajnoki trónról letaszított Győri Audi ETO KC az elejétől kezdve uralta a Fehérvár elleni mérkőzést, az első félidő végére négygólos előnyt (12–8) alakított ki Ambros Martin csapata. A papírformának megfelelően a különbség a folytatásban csak nőtt, tíz perccel a vége előtt már 27–14-re vezettek a vendégek, és miután a hajrában csak az ETO dobott gólt, a győriek fölényes győzelmet arattak (31–20).

A forduló rangadóján a Vác két góllal megverte idegenben az Érdet. A vendégeknél a magyar válogatott Bíró Blanka szenzációsan védett, több hétméterest is hárított, és az első harminc percben csak hat gólt kapott. A szünet után az egész meccsen jól kézilabdázó Krisztina Liscsevics vette vállára a váciakat, a szerb légiós hat gólt dobott, az érdiek pedig nem bírták el, hogy Bíró parádés teljesítménye mellett a Metztől érkező átlövő is átlagon felüli teljesítményt nyújtott.

Szabó Edina, az Érd vezetőedzője a találkozó után úgy nyilatkozott az M4-nek, hogy taktikai vereséget szenvedtek, a Vác védekezése a meccs elején elbizonytalanította a játékosait.

A Dunaújváros és a Budaörs mérkőzésének első félidejében kettővel kevesebb gól született, mint az érdi találkozón összesen, a hazaiak végül kilenc góllal nyertek, míg a DVSC átgázolt az MTK-n.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
ÉRD–IPRESS CENTER-VÁC 16–18 (6–9)

Érd Aréna, 1300
néző. V: Herczeg, Südi
ÉRD:
JANURIK – Fekete B., Klivinyi 2, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, Havronyina 2, Krpezs-Slezák 3(1). Csere: Gridnyeva (kapus), SIGNATÉ 1, Barján, M. González 4(1), Takács K. 1, Szabó L. Edző: Szabó Edina
VÁC: BÍRÓ – Pelczéder, Basics 4(1), LISCSEVICS 6, Vukcsevics 2, Hámori 2, Jovetics 2. Csere: Balog J. (kapus), Gregorc, Farkas, Gróz 1, Soós, Szondi 1. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–1. 14. p.: 1–5. 20. p.: 2–7. 24. p.: 5–8. 33. p.: 7–10. 42. p.: 11–13. 50. p.: 11–15. 59. p.: 15–18.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/2
Szabó Edina:
– Nem tudtuk átlépni önmagunkat ezen a meccsen. Minden alkalommal, amikor visszajöhettünk és elindulhattunk volna, hibáztunk. Nem lőttünk eleget kapura, csak az utolsó öt percben játszottunk úgy, ahogy kellett volna.
Uros Bregar: – Tudtuk, hogy egy remekül védekező csapat lesz az ellenfelünk, de mivel csak tizennyolc gólt lőttünk és így nyertünk, megmutattuk azt is, hogy mi is jól védekezünk. Bíró Blanka megállíthatatlan volt, ám a lányok felvették vele a versenyt.

FEHÉRVÁR KCGYŐRI AUDI ETO KC 20–31 (8–12)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Bonifert, Oláh V.
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki 1, Hajduch 1, Isitate 1, MAYER 3, FILIPOVICS-BANDELIER 4, Tanabe 1. Csere: Herr A., Emberovics 1, TÁPAI SZ. 5 (3), Horváth B. 1, Májer 1, Kazai 1. Edző: Bakó Botond
GYŐRI ETO: Kiss É. – SULLAND 6 (1), H. LÖKE 4, Broch 3, Tomori, Kovacsics 1, KORSÓS 6. Csere: Grimsbö (kapus), Planéta 3, Groot 4, TÓTH G. 3 (1), Hársfalvi 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–2. 12. p.: 3–5. 18. p.: 5–6. 24. p.: 5–11. 28. p.: 7–12. 34. p.: 9–16. 40. p.: 13–20. 46. p.: 15–22. 52. p.: 19–25. 58. p. 20–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Bakó Botond: – A félidei négygólos különbség viszonylag reális volt, a végén viszont nagyon nagy lett, és azért lehetünk legfőképpen bosszúsak, mert a mi hibáinkból alakult így. Úgy éreztem húsz huszonhatnál, hogy lehetett volna szorosabb is...
Ambros Martín: – Egyáltalán nem volt örömjáték, végig nagyon koncentráltan kellett játszanunk. Amint egy kicsit kiengedtünk, rögtön feljött a Fehérvár öt gólra. Jó csapatot győztünk le, ez még inkább növeli érdemeinket!

DVSC-TVPMTK BUDAPEST 35–12 (14–5)
Debrecen, 1500
néző. V: Janáky, Temesi
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, GARBUZ 5 (1), Karnik Sz. 2 (1), Deszpotovics, KUDOR 8 (3), KELEMEN 5. Csere: VÍG, Kiss B. (kapusok) Sirián 1, SISKA 4, B. KLIKOVAC 3, SZILÁGYI Á. 4, Slakta 2, Marincsák, Karacs. Edző: Varga József
MTK: Ignácz-Pethő – Hosszu 1, Wolf 1 (1), Valovics, Gorilszka, Barna É. 2, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Gera 2, Tóth M. 1, Dakos 2, Kovács G., Baciková 1, Blaubacher 1, Faluvégi. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 10. perc:
2–1. 23. p.: 9–2. 45. p.: 22–8. 53. p.: 30–10
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
Varga József: – Minden edző ilyen kezdésről álmodik.
Golovin Vlagyimir: – Mintha nem is lett volna felkészülésünk. Ennél sokkal többet tudunk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KABUDAÖRSI KSE 37–28 (17–15)
Dunaújváros, 500
néző. V: Haraszti, Nachtmann
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari 5, Kovács Anna 7, Bulath 2, Takács D. 2, TRISCSUK 8 (4), VINCZE 6. Csere: Hajtai 2, SZALAI B. 2, Takács Bianka 2, Nick, Klujber 1 (1). Edző: Mátéfi Eszter
BUDAÖRS: ANDRÁSI – FÖLDES K. 4, SZABADFI 9, Kiskartali, Karalyos 1, Zsigmond 3 (2), Bárdi 2. Csere: Györkös (kapus), Ivanics 2, Földes V. 2, Hatala 2, KAMUTI 3, Németh N., Vesztergombi, Szabó A. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–6. 17. p.: 9–10. 21. p.: 14–11. 41. p.: 26–21. 53. p.: 32–25
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Mátéfi Eszter: – Első mérkőzésnek elment. A győzelemért elismerés illeti a lányokat, de nagyon sok hibával kézilabdáztunk.
Mihály Attila: – Papírforma-győzelem született, ám örülök, hogy nagyon sok pozitívumot tudtunk megmutatni magunkból.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIAMOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 30–20 (17–9)
Elek Gyula Aréna, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
FTC: K. Tomasevics – Kovacsicz 2, Hornyák D. 3, Mészáros R. 1, Szekeres 1, Szucsánszki 1, Schatzl 2. Csere: Szikora (kapus), Pena 5, Szamoránsky P. 2, Szekerczés 8 (7), Lukács V. 1, Szarka 2, Cifra 1, Háfra, Zácsik 1. Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak – Katona 1, Kiss N. 3, Dombi 2, Rajnohová 2, Sz. Filipovics 2, Szepesi 3. Csere: Mayer (kapus), Gyimesi, Morena 1, Hanczvikkel 3 (2), Baracskai 1, Bízik 2, Vékássy. Edző: Hlavaty Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 11. p.: 6–2. 27. p.: 16–8. 40. p.: 24–12. 51. p.: 26–17. 56. p.: 26–20
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2
Elek Gábor: – Tipikus első fordulós mérkőzés volt, rengeteg technikai hibával és kihagyott ziccerrel. Ami nagyon tanulságos volt, hogy kiderült, ahogy lankad a figyelmünk, egyből ránk tud jönni az ellenfél.
Hlavaty Tamás: – A mérkőzés elején nagyon meg voltunk illetődve, védekezésben egyáltalán nem voltunk agresszívak, aminek meg is lett a következménye. A második félidőben sokáig partnerek voltunk, a végén azonban megint előjöttek a hibák, ezért lett ekkora a különbség.

SIÓFOK KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–26 (22–14)
Siófok, 500
néző. V: Baligh B., Tóth V.
SIÓFOK:
Salamaha – Suc 3, ORBÁN ANNAMÁRIA 6, Hrbková 2, EL-GAUI 9, L. GONZÁLEZ 5, Erdős 3. Csere: Pastrovics (kapus), S. Petersen 1, Deáki 2, Piedade, Nyikityina 1, Maláti 1, Hamburger, Gercsó, NÉMETH CS. 1. Edző: Christian Dalmose
BÉKÉSCSABA:
Futaki – Walfisch, Nyikolajenko 3, GLUSICA 5, SZABÓ V. 5, Szögi 2, Dajka 5. Csere: Kölcze (kapus), Török G. 1, Kovács Anett 3, Mézes, Mihálffy, Tóth S. 1, Zöldi-Tóth 1. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 10. perc: 8–4. 13. p.: 14–6. 20. p.: 18–10. 27. p.: 19–14. 41. p.: 26–20. 48. p.: 30–21. 55. p.: 33–24
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Christian Dalmose: – Ahogy mindig, ezúttal is a két pont megszerzése volt a legfontosabb, és szurkolóink láthatták, mindent megtettünk a győzelemért. Azért akadtak hibáink, elsősorban védekezésben.
Avar György: – Megilletődötten és az ellenfelet túlságosan is tisztelve kezdtünk, ennek tudható be, hogy nyolcgólos hátrányba kerültünk a szünetre. A második félidővel már elégedettebb lehettem.