Női kézi NB I: a Fradi és a Győr is győzelemmel kezdte az évet

2015.01.03. 19:26
Boczkó-Hornyák Ágnesék biztos sikerrel kezdték az évet (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Győri ETO és a Ferencváros is győzelmet aratott a női kézilabda NB I idei első, 12. fordulójában. A címvédő a Békéscsaba otthonában diadalmaskodott 11 góllal, míg a Fradi az MTK vendégeként nyert hat találattal.

A Győr győzelméhez nem sok kétség férhetett a Békéscsaba otthonában, a vendégek már az első félidő derekán öt góllal (10–5) vezettek. A különbség a játékrész második felére sem csökkent, az ETO Heidi Löke, Bódi Bernadett és Susann Müller vezérletével termelte a gólokat, így a félidőre 17–12-es előnnyel vonulhatott.

A második félidőben a Békéscsaba elfáradt, és már nem tudott akkora ellenállást kifejteni, mint az első harminc percben, amit a győriek kihasználtak. A 48. percben tízgólosra hízott a két csapat közti különbség, végül teljesen megérdemelten 33–22-re nyert a Győr, amely továbbra is hibátlanul vezeti a bajnokságot.

Ha csak az eredményre tekintünk, azt hihetnénk, hogy a Ferencváros is magabiztos győzelmet aratott a fővárosi rangadón az MTK ellen, ám Elek Gábor csapata korántsem nyert olyan simán, mint azt az eredmény mutatja. A Fradi az első félidőben csak ideig-óráig tudta leszakítani a házigazdákat, akik kedvező, egygólos hátrányban vonultak pihenőre.

A második játékrész elején sem könnyebbülhettek meg a vendégek, az MTK-nak többször is lehetősége volt a hőn áhított egyenlítésre, de a kulcsszituációkban porszem került a gépezetbe, így nem sikerült „utolérnie” a Ferencvárost.

És ahogyan az általában lenni szokott, a nehéz szituációkat átvészelő esélyesebb csapat a hajrára megrázta magát, és végül győztesen kerekedett ki a párharcból. Az onlajnok.com tudósítása szerint üde színfoltot jelentett a szünet után pályára lépő FTC-szélső, Lukács Viktória játéka.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA–GYŐRI AUDI ETO KC 22–33 (12–17)
Békéscsaba, 2000
néző. V: Bócz L., Wiedemann
BÉKÉSCSABA:
Sipeki – Diószegi 1, Nyikolajenko 4 (2), Szabó V. 2, GLUSICA 5, Walfisch 2, Gávai 2. Csere: Terenyi (kapus), Borbély, Tóth S., Sári 4 (3), Kovács A. Török 1, Gidai 1, Bottó. Edző: Avar György
GYŐR: HERR O. – BÓDI 5, Müller 4 (2), Milanovic-Litre 3, Szeny 4, Boczkó-Hornyák, Szepesi 2. Csere: Grubisic, Csapó (kapusok), Kovacsics 2 (1), KORSÓS 4 (1), Planéta 3, LÖKE 5, Aguilar 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 10. p.: 5–7. 13. p.: 5–10. 17. p.: 7–10. 21. p.: 7–13. 29. p.: 12–15. 33. p.: 14–17. 41. p.: 14–22. 48. p.: 16–26. 54. p.: 18–30
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4
Avar György:
– Európa és a világ legjobbjai ellen mi is mutattunk szép megoldásokat, és ez a jövőre nézve biztató. Sok variációt kipróbáltunk.
Ambros Martín: – Komolyan vettük a mérkőzést, jobban is játszottunk, mint vártam. Az Európa-bajnokság miatt rendkívül hosszú volt a szünet, mindössze két napot edzettünk együtt.

MTK BUDAPEST SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–32 (13–14)
Népfürdő utca, 400 néző. V: Medve, Nagy L.

MTK: BLAZEK – TÖRÖK P. 3, Ábrahám 3, Valovics, Huildi 1, Csuka, Szádvári. Csere: Ignácz-Pethő (kapus), WOLF 11 (6), HORVÁTH D. 4, Barna 2, Balog B., Kovács G. 2, Fekete B., Varga N. Edző: Horváth Attila
FTC: Szikora – Kovacsicz 3, TOMORI 6, Szamoránsky P. 2, Pena 3 (2), Szucsánszki 6 (2), Szarka 1. Csere: TOMASEVICS (kapus), Soós 2, Mészáros R., LUKÁCS 5, Cifra 3, Tóth M. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 17. p.: 7–8. 35. p.: 14–17. 42. p.: 18–22. 49. p.: 22–27
Kiállítások: 8, ill. 7 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 8/4
Horváth Attila: – Idő kérdése volt, hogy meddig bírjuk tartani a lépést a Fradival. A fő feladat a fiatalok beépítése volt, ezzel jó úton haladunk, remélem, legközelebb már éles helyzetben is hasznára tudnak lenni a csapatnak.
Elek Gábor: – A szokásos év eleji szenvedés volt, meglátszott, hogy rég találkoztunk mérkőzésen a lányokkal.

1. Győri Audi ETO KC 11 11 355–216 +139 22
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 10 1 362–246 +116 21
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 11 7 2 2 322–285 +37 16
4. Fehérvár KC 11 7 1 3 271–257 +14 15
5. Dunaújváros Kohász KA 11 7 4 289–246 +43 14
6. Érd 11 5 1 5 272–243 +29 11
7. Eubility Group Békéscsaba 12 5 7 296–353 –57 10
8. DVSC-TVP-AQUATICUM 11 4 7 270–304 –34 8