Női kézi NB I: a Fradi a szünet után fordított a Siófok ellen

2016.02.16. 19:24
Christian Dalmose nem volt teljesen megelégedve a játékvezetők ténykedésével (Fotó: Földi D. Attila)
A Ferencváros hazai pályán 29–25-re nyert a Siófok ellen a női kézilabda NB I 18. fordulójában.

Múlt szerdán a Magyar Kupa negyeddöntőjében találkozott egymással a két csapat, akkor Siófokon. Ezúttal is négygólos Fradi-siker született, ám kissé más volt a forgatókönyv. A kupameccs az utolsó tíz percben dőlt el, most viszont már hamarabb elhúzott a Fradi.

Pedig a szünetben még 14–13-ra a Siófok vezetett, a hazaiak húzóemberei (Szucsánszki Zita, Zácsik Szandra, Nerea Pena) nem villogtak, éreztette hatását a Rosztov elleni kiélezett BL-ütközet.

A második félidőben Kovacsicz Mónika és Szamoránsky Piroska is beállt a Ferencvárosba, amely gyorsan fordított. A Siófok egy darabig még tartotta a lépést, ám az FTC egy jó sorozattal 28–21-re elhúzott, ezután már nem volt kérdés, ki nyer. Christian Dalmose, a vendégek dán vezetőedzője végig nagyon feszült volt, a játékvezetőkkel folyamatosan pörölt, a lefújás után Elek Gáborral is összeszólalkozott.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SIÓFOK KC 29–25 (13–14)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. Vezette: Herczeg, Südi
FTC: Szikora – Lukács 2, Pena 2, Szucsánszki 3, Cifra, ZÁCSIK 5, SZARKA 4. Csere: Tomasevics (kapus), Szekeres, Szekerczés 5 (5), Hornyák D. 3, SZAMORÁNSKY P. 2, KOVACSICZ 3
SIÓFOK: SZALAMAHA – Such 2, Nyikityina 1, Aguilar 2, el-Gaui 1, ORBÁN ANNAMÁRIA 10 (2), Erdősi 5. Csere: Pastrovics (kapus), Piedade 1, Németh Cs. 1, Petersen, L. González 1, Deáki 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 10. p.: 4–4. 16. p.: 5–7. 21. p.: 9–9. 26. p.: 10–13. 37. p.: 18–16. 45. p.: 21–20. 55. p.: 28–21
Hétméteresek:
6/5, ill. 3/2
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
ELEK GÁBOR
, a Ferencváros edzője: – Nem játszottunk igazán jól, de ezt a mérkőzést feláldoztuk a hétvégi larviki Bajnokok Ligája-meccs oltárán, igyekeztem pihentetni mindenkit, akit kellett. A végén így is még biztosabb győzelmet arathattunk volna, ha az utolsó öt percben is koncentrálunk.
CHRISTIAN DALMOSE, a Siófok edzője: – Háromnegyed órán át jól küzdöttünk, nagyon igyekeztünk, de nyolc-kilenc játékost forgatunk, akik közül Lara González ráadásul nem is teljesen egészséges, és a végére elfáradtunk. De a bajnok otthonában jól tartottuk magunkat, felszálló ágban vagyunk, ami biztató a jövőre nézve.