Női kézi MK: négyes döntős a Győr és a Ferencváros is

2016.02.10. 19:33
A Ferencváros és a Győr is bejutott a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe. Előbbi a Siófokot, utóbbi a Vácot búcsúztatta a negyeddöntőben. Szintén ott van a legjobb négy között az Érd, amely nagy csatában győzte le az MTK-t.

A Nerea Penát nélkülöző Ferencváros négy góllal elhúzott az első félidőben, de a szünetre minimálisra csökkent az előnye. A második játékrészben már végig fej fej mellett haladtak a felek, és hiába vezetett többször is két góllal a Siófok, az utolsó tíz percben nagyon sok ziccert rontott, így pedig nem juthatott tovább.

A Győri ETO a kisebb sérüléssel küzdő Heidi Löke és a beteg Eduarda Amorim nélkül is könnyedén verte meg a Vácot.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Győri Audi ETO KC–Ipress Center-Vác 29–21 (13–9)
Ld:
Groot, Alstad 7-7, Sulland, Broch 3-3, ill. Tóth E. 5, Jovetic 4.
Siófok KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 22–26 (12–13)
Ld:
el-Gaui 7, Such, S. Petersen 4-4, ill. Kovacsicz, Szekerczés, Szucsánszki 6-6
MTK Budapest–Érd 26–27 (17–15)
Ld:
Hosszu, Dakos 4-4, Valovics, Barna, Kovács G., Gorilszka 3-3, ill. Klivinyi 9, Fekete B. 6, Krpezs-Slezák 5.