Női kézi NB I: a Dunaújváros nyerte a megyei rangadót, győzött az FTC

2012.02.01. 19:58
A női kézilabda NB I 17. fordulójának megyei rangadóját a Dunaújváros nyerte meg az Alcoával szemben. Ferlingék a szünetben még kétgólos hátrányban voltak, a második félidőben azonban fordítani tudtak, és végül egy találattal győztek. Az Alcoa lejtmenetben van, az előző körben a Szekszárddal játszott döntetlent hazai pályán. Az FTC nyolcgólos győzelemmel melegített a hétvégi rosztovi KEK-találkozóra, bár a Kiskunhalastól kapott 37 gól nem tűnik biztatónak a zöld-fehéreknek.
NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMAALCOA FKC 31–30 (13–15)
Dunaújváros, 400 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: Pisák – Hosszu 3, Jókai 3, GÁSPÁR, Sári, FERLING 9 (7), ERDŐSI 6. Cs: Víg (kapus), Gera 3, Takács D. 4, Takács F. 1, Takács L. 2, Berta. Edző: Gulyás István
ALCOA: Szikora – Niksic 2, Horváth B. 1, Nikcevic, Triscsuk 6, VASZARI 4, TILINGER 14 (7). Cs: Trimmel (kapus), Bízik 1, Németh K., Rádl 2, Becséri. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–1. 17. p.: 5–6. 23. p.: 9–7. 35. p.: 15–17. 46. p.: 22–21. 56. p.: 30–26
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 7/7
Gulyás István: – Az előző két mérkőzésünkhöz képest tudtunk váltani, ezúttal nem volt húszperces mélyrepülés a játékunkban.
Mihály Attila: – A második félidei tízperces rövid zárlatunk eldöntötte a két pont sorsát.
FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIAKISKUNHALASI NKSE 45–37 (26–18)
Kőbányai út, 500 néző. V: Ács, Báder
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 6, Szamoránsky P. 2, CIFRA 6, Zácsik 4, Szucsánszki 3, Szádvári 2. Cs: Pastrovics (kapus), ZIVKOVIC 9 (5), DEÁKI 9, Dajka 1, Szarka A. 3, Such. Edző: Elek Gábor
KISKUNHALAS: Pethő – TÁPAI A. 4, Valovics 2, SZAMORÁNSKY A. 8, Takács 3 (1), BARNA 10 (1), KURGYIS 7. Cs: Scholcz (kapus), Toplak, Nagy M., Varga 3 (3). Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 7. p.: 7–3. 9. p.: 8–6. 20. p.: 17–10. 23. p.: 18–14. 34. p.: 30–20. 42. p.: 32–26. 48. p.: 37–29
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Elek Gábor: – Nagyon gyenge védekezéssel hoztuk a kötelezőt. Vasárnap ez kevés lesz.
Dankó Ervin: – Megdicsérem játékosaimat, mert nem feltett kézzel játszottak, bár ez védekezésben néha előnyösnek bizonyult volna, ugyanis rengeteg gólt kaptunk.