Női kézi NB I: a Csabának sikerült, az MTK-nak nem

2017.05.06. 20:25
A Békéscsaba 14–19-es első félidő után 30–29-re nyert hazai pályán a Siófok ellen a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján. Az MTK szintén ötgólos hátrányban volt a szünetben, ám nem sikerült felállnia, a vendég Vác tíz góllal győzött.

K&H NŐI KÉZLABDALIGA
23. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–IPRESS CENTER VÁC 23–33 (11–16)
Népfürdő u., 200
néző. V: Herczeg, Südi
MTK: Putz – Slakta 1, HÁFRA 5, Gorilszka, TÓTH E. 7, Termány 4, Szádvári 1. Csere: Hlogyik (kapus), Nikolajenko 1 (1), Horváth D., Márton 1, Kovács G., Blaubacher 1 (1), Dakos 2, Hosszu, Frankovic. Edző: Golovin Vlagyimir
VÁC: ARENHART – JOVETIC 5, SOÓS 7, Helembai 2, BASIC 5, Temes 4 (2), Radoszavljevics 3. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 1, Farkas V. 1, Kácsor 2, Sziráki 1, Vukcsevics 1, Bagi, Fabó, Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 18. p.: 5–9. 25. p.: 10–12. 32. p.: 11–18. 49. p.: 16–27. 54. p.: 18–30
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Golovin Vlagyimir:
– A szerdai meccshez képest megvolt az akarat, csak az elképzeléseket nem sikerült megvalósítani.
Szilágyi Zoltán: – Az egész mérkőzésen jól védekeztünk, Arenhart remekül védett. Támadójátékunk az első félidőben akadozott ugyan, azonban a másodikban átlövésekből is betaláltunk.
23. FORDULÓ

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–SIÓFOK KC 30–29 (14–19)
Békéscsaba, 600
néző. V: Felhő, Öcsi
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 3, VASZILEUSZKAJA 6 (2), Vukajlovics 2, Kovacsevics 1, Walfisch 3, Gávai 3. Csere: Terenyi (kapus), ZÖLDI-TÓTH 4, Glusica 2, Gidai 1, MIHÁLFFY 3, Bottó 2. Edző: Skaliczki László
SIÓFOK: Pastrovics – Such 2, Janjusevics 5, Németh Cs. 2, NZE MINKO 8, TRISCSUK 7 (1), Erdősi 4. Csere: Gercsó (kapus), J. Agbaba 1, Sárosi, Ferenczy. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 8. p.: 2–7. 16. p.: 6–12. 22. p.: 12–16. 41. p.: 21–22. 47. p.: 22–25. 50. p.: 26–26. 56. p.: 27–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Skaliczki László:
– A fordulás után a tíz kapott gól önmagáért beszél. Több volt az ember ember elleni harc, és a második félidőben támadásban is megtaláltuk a helyes megoldást.
Horváth Roland: – Saját magunkat vertük meg. Ennyi.

1. Győri Audi ETO KC 21 20 1 708–447 +261 41
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 22 18 1 3 712–537 +175 37
3. Érd 23 16 3 4 649–572 +77 35
4. Dunaújvárosi Kohász KA 22 16 1 5 664–546 +118 33
5. Ipress Center-Vác 23 15 1 7 671–611 +60 31
6. Alba Fehérvár KC 23 11 12 615–617 –2 22
7. DVSC-TVP 23 9 4 10 612–589 +23 22