Női kézi NB I: a Budaörs kiütötte a Siófokot

2018.01.14. 19:26
A szünetben még háromgólos hátrányban lévő Budaörs 36–27-re legyőzte a Siófokot a K&H női kézilabdaliga vasárnapi mérkőzésén.

A csak magyar játékost foglalkoztató Budaörs a légiósokra építő Siófokot fogadta. Az első húsz percben úgy tűnt, a hazai erők győzelmét hozhatja a meccs, ebben az időszakban ugyanis csak a budaörsiek vezettek, többször három góllal is. Ennek ellenére a szünetben már a Balaton-partiak álltak jobban (14–17).

A fordulás után megint a hazaiak percei következtek, Szöllősi-Zácsik Szandra, Juhos Kata és a jól védő Wéninger Alexa vezérletével fordítottak, előnyüket pedig fokozatosan növelni tudták, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
BUDAÖRS–SIÓFOK KC 36–27 (14–17)
Budaörs, 850
néző. Vezette: Bacs, Bóna
BUDAÖRS: Sipeki – FARKAS E. 4, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 11, Zsigmond 3, Pásztor 1, HORNYÁK Á. 4, JUHOS 10 (3). Csere: Wéninger (kapus), Brettner, Szabadfi 2, Ertl 1 (1). Edző: Mihály Attila
SIÓFOK: Dedu – Such 2, Geiger 4, NZE MINKO 6, al-Gaui 1, DAMNJANOVICS 8 (2), Aoustin. Csere: Mazák-Németh, Erdősi 3, Ferenczy, JEZIC 3. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 15. p.: 6–3. 20. p.: 9–9. 28. p.: 11–14. 34. p.: 17–17. 41. p.: 23–21. 48. p.: 28–23. 54. p.: 31–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Mihály Attila:
– A szerdai visszafogottabb teljesítményünk után nem gondoltam, hogy így összeszedjük magunkat, de ez is az én csapatom. Amilyen gyengén és sok hibával játszottunk akkor, most annál koncentráltabban. Volt bennünk bizonyítási vágy, és ezt ki tudtuk használni.
Lars Rasmussen: – Elismerésem a Budaörsnek, nagyon jól játszott, míg a mi teljesítményünk… Elfogadom a vereséget, de többféleképpen el lehet veszíteni egy meccset, ez most elfogadhatatlan volt. Meglepődtem, hogy mennyire alulmúltuk magunkat.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 12 392–276 +116 24
2. Győri Audi ETO KC 11 10 1 372–238 +134 20
3. Érd 12 9 3 358–294 +64 18
4. Váci NKSE 10 7 3 308–275 +33 14
5. Siófok KC 11 7 4 329–307 +22 14
6. Dunaújvárosi KKA 11 6 1 4 300–272 +28 13
7. Budaörsi KC 13 5 1 7 357–382 –25 11
8. Alba Fehérvár KC 11 4 2 5 299–307 –8 10