Női kézi NB I: a Budaörs és a Békéscsaba is otthon nyert

2017.01.14. 19:35
A Budaörs 24–19-re nyert a Siófok ellen, míg a Békéscsaba 23–22-re győzte le szintén hazai pályán a Vácot a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
11. FORDULÓ
BUDAÖRS–SIÓFOK KC 24–19 (12–11)
Budaörs, 750
néző. Vezette: Bonifert, Oláh
BUDAÖRS: Schneck – Ertl 2, HORNYÁK Á. 4, Zsigmond 1, Horváth B., PÁLOS-BOGNÁR 8 (3), Mézes. Csere: Andrási (kapus), Kiskartali 2, Karalyos 1, SZABADFI 2, FÖLDES K. 3, Ivanics 1. Edző: Mihály Attila
SIÓFOK: Pastrovics – Such, Janjusevics 1, NZE MINKO 7 (1), Jezics 1, TRISCSUK 6, Erdősi 4. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs., J. Agbaba, Ferenczy, M. Agbaba. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 16. p.: 7–6. 20. p.: 9–7. 26. p.: 11–9. 33. p.: 14–11. 42. p.: 16–15. 52. p.: 22–17.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Mihály Attila:
– Közhely, de ez egy nagyon komplex, nagybetűs csapatmunka érdeme volt, ahogy vártuk és ahogy kellett, mindenki hozzátette a magáét.
Horváth Roland: – Az árnyékát mutattuk annak a játéknak, amit múlt héten játszottunk. El vagyok keseredve és nem tudok mit mondani...K&H NŐI KÉZILABDALIGA
11. FORDULÓ

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE
IPRESS CENTER VÁC 23–22 (11–11)
Békéscsaba, 500
néző. V: Bíró Ádám, Kiss Olivér
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 1, VASZILEUSZKAJA 6 (1), Gidai, GLUSICA 3, Gávai 3, Bottó. Csere: Terenyi (kapus), ZÖLDI-TÓTH 3 Walfisch 5 (2), Vukajlovics 2, Dukics, Mihálffy. Edző: Skaliczki László
VÁC: Arenhart – NASCIMENTO 7 (4), SOÓS 7, Temes 4 (1), Helembai, Basic, Radoszavljevics 2. Csere: Hámori, Farkas V. 2, Sz. Vukcsevics, Kácsor. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 16. p.: 7–5. 26. p.: 9–11. 35. p.: 11–14. 37. p.: 13–14. 44. p.: 14–17. 52. p.: 18–19
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/5
Skaliczki László:
– Örülök az első hazai győzelemnek, sokat kellett rá várni. A mai sikerünk a remek csapatmunkának köszönhető.
Szilágyi Zoltán: – Félig megnyert mérkőzést adtunk ki a kezünkből. A döntő szituációkban hibáztunk, ennek tudható be a vereség.

1. Győri Audi ETO KC 11 11 385–230 +155 22
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 9 2 339–261 +78 18
3. Érd 10 8 1 1 284–245 +39 17
4. Dunaújvárosi Kohász KA 10 7 3 300–246 +54 14
5. DVSC-TVP 11 5 3 3 300–274 +26 13
6. Ipress Center-Vác 11 6 1 4 299–279 +20 13
7. Siófok KC 11 4 1 6 292–297 –5