Női kézi NB I: a Békéscsaba pontot mentett Kisvárdán

2017.01.27. 19:37
A Kisvárda hazai pályán 22–22-es döntetlent játszott a Békéscsabával a K&H női kézilabdaliga 12. fordulójában.

A Kisvárda győzelme esetén megelőzte volna a közvetlenül előtte álló Békéscsabát, de hiába vezetett másfél perccel a vége előtt 22–20-ra, a vendégek elkerülték a vereséget és ezzel a helycserét.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
12. FORDULÓ
EG KISVÁRDA MASTER GOOD–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 22–22 (13–12)
Kisvárda, 800
néző. Vezette: Herczeg P., Südi
KISVÁRDA: PUSCAS – Vukojevic, DMITROVICS 5, Kucherová 1, Szabó V. 1, Umanec 2, Rocha 4. Csere: Dzsukeva (kapus), Gedroit 4 (3), Liscsevics 2, Lévai, Tarjányi, Mihovics 3, Héjjas. Edző: Dévényi János
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Vaszileuszkaja, Dukics, Gidai, GLUSICA 5, WALFISCH 9 (6), Gávai. Csere: Kölcze (kapus), Balogh Sz., Zöldi-Tóth 1, Diószegi 1, Mihályffy 2, BOTTÓ 3, Vukajlovics 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 18. p.: 8–6. 24. p.: 10–7. 33.p.: 13–15. 42. p.: 19–17. 53.p.: 22–19. 59 p.: 22–22.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6
Dévényi János:
– Az ilyen mérkőzéseket hazai pályán meg kellene nyernünk. Ez a negyedik olyan meccsünk, amelyet a hajrában nem sikerült behúznunk. Ezen változtatnunk kell, mert nagy bajba kerülhetünk.
Skaliczki László: – Az idegek csatája volt, mindkét csapat tisztában volt vele, hogy mennyire fontosak az itt megszerezhető pontok. Egy pillanatra sem adtuk fel, kiegyensúlyozottabbak voltunk a szokásosnál, s annak külön örülök, hogy nagyon sokat sikerült megvalósítanunk abból, amit elterveztünk.

1. Győri Audi ETO KC 12 12 414–250 +164 24
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 11 2 412–307 +105 22
3. Érd 11 9 1 1 309–267 +42 19
4. DVSC-TVP 12 6 3 3 330–303 +27 15
5. Dunaújvárosi Kohász KA 11 7 4 329–276 +53 14
6. Ipress Center-Vác 11 6 1 4 299–279 +20 13
7. Alba Fehérvár KC 12 6 6 324–311 +13 12