Női kézi NB I: a Békéscsaba összeomlott a hajrára Vácon

2014.09.19. 19:40
A női kézilabda NB I pénteki találkozóján a Vác hazai pályán három góllal legyőzte a Békéscsabát. Konkoly Csaba együttese annak ellenére szerezte meg a győzelmet, hogy a mérkőzés nagy részében a vendég viharsarkiak vezettek, és még a 47. perc elején is kétgólos volt az előnyük (19–21), a hajrában azonban jobban éltek helyzeteikkel a váciak, és úgy nyertek 27–24-re, hogy az utolsó három és fél percben egyik csapat sem talált a kapuba.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

IPRESS CENTER-VÁC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA 27–24 (12–14)
Vác, 400 néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC: BÍRÓ – Ertl 1, Fülöp 2, Stefanovics 1, SZTERIOVA 4, FARKAS 12 (8), Pelczéder. Csere: Dakos 1, Hámori 1, Szondi 2, Katona F.,Virág 3. Edző: Konkoly Csaba
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Kovács A. 1, NYIKOLAJENKO 8, Szögi 3, SZABÓ V. 7, Walfisch 1, Gávai 2. Csere: Sipeki, Kölcze (kapusok), Glusica 1, Sári 1 (1), Tóth S. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–3. 12. p.: 3–8. 21. p.: 8–10. 27. p.: 9–15. 33. p.: 15–15. 44. p.: 18–21. 50. p.: 23–21. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 3/1
Konkoly Csaba:
– Remélem, a győzelemmel végre átszakadt egy gát. Különösen annak örülök, hogy végre az igazi szurkolóinknak örömet tudtunk szerezni.
Avar György: – Negyvenöt percig jól játszottunk, majd elbizonytalanodtunk. A váci csapat kapusának jó teljesítménye pedig megpecsételte a sorsunkat.