Női kézi NB I: a Békéscsaba is megszerezte első pontjait

2016.10.30. 19:50
A Békéscsaba 30–22-re nyert a Kispest vendégeként, így nincs már pont nélküli csapat a női kézilabda NB I-ben. Az élvonal másik vasárnapi mérkőzésén az Érd simán győzött az MTK ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–MTK BUDAPEST 38–24 (18–13)
Érd, 1300
néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 7 (1), M. GONZÁLEZ 6, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, Signaté 1, ARAÚJO 4. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), GULYÁS 2, Barján 2, Havronyina 3, Vajda 2 (2), KLIVINYI 6, Szabó L., Fekete B. 2. Edző: Szabó Edina
MTK: Víg – Slakta 1, Nikolajenko 1, Kovács G. 2, Gorilszka 2, FRANKOVIC 5 (1), SZÁDVÁRI 5. Csere: Putz, Hlogyik (kapusok), HÁFRA 3, Tóth E. 2, Dakos 2, Hosszu 1, Blaubacher. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–3. 9. p.: 5–5. 18. p.: 13–6. 25. p.: 16–11. 36. p.: 21–14. 40. p.: 24–16. 48. p.: 32–18. 53. p.: 35–19.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Szabó Edina:
– Nagyon fontos volt, hogy meg tudtuk őrizni a játékunk ritmusát. A lányok a mérkőzés nagy részében ezt teljesíteni tudták. Gratulálok nekik a győzelemhez. Egy újabb remek csapatteljesítmény volt.
Golovin Vlagyimir: – Nagyon szépen kezdtünk, utána indításból szerzett előnyét kihasználta az Érd, mi pedig elveszítettük a hitünket, ugyanolyan mély gödörben vagyunk, mint amilyenben eddig voltunk.

KISPEST NKK–EBILITY GROUP BÉKÉSCSABA ENKSE 22–30 (8–17)
Soroksár, sportcsarnok, 400
néző. V: Herczeg, Südi
KISPEST: Nenezics – Tamás 4, Schneider 3 (2), Fundák 3, Trizno 2, Polics, BALOG 7 (5). Csere: Brunner (kapus), Vadász, Kosik, Kiss K. 1, Vígh, Petrovszki 2, Szerző, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 3, Vaszileuszkaja 6 (1), Vukajlovics 3 (3), Kovacsevics 4, Glusica 2, GÁVAI 7. Csere: Terenyi (kapus), Mihálffy, Tóth K. 1, Walfisch 4. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–5. 16. p.: 6–9. 25. p.: 6–15. 38. p.: 13–20. 48. p.: 18–22. 55. p.: 19–27
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 4/4
Béki Nagy Bertalan:
– Nagyon készültünk erre a meccsre, de tudtuk, hogy a Csaba játéka nem fekszik nekünk, és azt is, hogy előbb-utóbb át fogja lépni a saját árnyékát. Így is lett, mi pedig elhittük, hogy ez nyerhető meccs, és ettől megijedtünk.
Skaliczki László: – Az első félidőben megvalósítottuk, amit terveztünk, és bár a másodikra a Kispest más fordulatszámon jött ki, a végére visszataláltunk a helyes útra. Nehéz időszak áll mögöttünk, de nagyot küzdöttünk.NŐI KÉZILABDA NB I