Női kézi NB I: 9-cel nyert a Győr, 17-tel az FTC

2016.03.02. 19:48
A női kézilabda NB I 20. fordulójában Debrecenben nyert biztosan a Győri ETO, míg a Ferencváros hazai pályán múlta felül a tartalékos Békéscsabát.

A debreceni bajnoki előtt három elhunyt társukra emlékeztek a hazai szurkolók. Ambros Martín, a Győr mestere is úgy nyilatkozott, hogy az ő emléküknek ajánlja a találkozót.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
DVSC-TVP–GYŐRI AUDI ETO KC 19–28 (9–14)
Debrecen,
1800 néző. V: Nagy F. Túróczy
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, B. Klikovac 1, Deszpotovics 4, Garbuz 3, Kudor 1, Szilágyi Á. Csere: Lajtos (kapus), SISKA 5 (3), Sirián, Slakta, KELEMEN 2, Marincsák 1. Edző: Tone Tiselj
GYŐR: KISS É. 1 – ORBÁN ADRIENN 3, Sulland 4 (3), Kovacsics 3, H. LÖKE 4, E. Amorim 2, HÁRSFALVI 4. Csere: Broch 2, Groot 1, ALSTAD 3, Knedlíková 1, Moharos, Lakatos R. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 16. p.: 3–6. 19. p.: 5–8. 25. p.: 7–12. 37. p.: 11–15. 43. p.: 11–21. 52. p.: 16–24
Kiállítások: 4 ill 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill 3/3
Tone Tiselj:
– Ez volt legjobb meccsünk amióta Debrecenben dolgozom. Jó volt a védekezésünk, rendben volt a visszarendeződésünk. A múlt szombati tragédia megviselte a csapatot, ennek ellenére jól dolgoztak a lányok. Ismét sokat segítettek fantasztikus szurkolóink.
Ambros Martín: – Ebben az erőltetett menetben nincs könnyű mérkőzés. A DVSC remekül küzdött, csodálatos volt a hangulat a csarnokban. Ezt a találkozót az elhunyt debreceni szurkolók emlékének ajánljuk.

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI NKSE 39–22 (20–10)
Elek Gyula-aréna,
500 néző. V: Bíró, Kiss O.
FTC: TOMASEVICS – LUKÁCS 5, Pena 2, Szamoránsky P., Szucsánszki 1, ZÁCSIK 6, Szarka. Csere: Szekeres 1, Mészáros 1, SZEKERCZÉS 11 (2), Kovacsicz 3, Czifra 2, Hornyák 3, Schatzl 2, Háfra 2 (1). Edző: Elek Gábor
BÉKÉSCSABA: Mijakovics – Kovács A., Tóth S. 2, DAJKA 9, Szabó V. 1, Walfisch, GÁVAI 3. Csere: Futaki, Terenyi (kapusok), Szögi 2, Bottó, Zöldi-Tóth 1, Mihálffy 3, Török G., Deák 1. Edző: Szabó Károly
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 17. p.: 9–5. 22. p.: 14–8. 40. p.: 26–13. 58. p.: 31–17. 56. p.: 36–21
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –
Elek Gábor:
– Könnyed, jó sebességű mérkőzésen a kulcsembereket sokat pihentetve is biztosan győztük le a tartalékos Békéscsabát.
Szabó Károly: – Gratulálok a Fradi játékához, sok sikert kívánok a Bajnokok Ligája folytatásában. Játékosaim testközelből tapasztalhatták egy élcsapat játékát, a fiatalok láthatták, hová kell fejlődniük.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–IPRESS CENTER VÁC 24–29 (9–14)
Mosonszolnok,
300 néző. V: Felhő, Öcsi
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak – Katona F. 2, Kiss N. 4, BOUTI 5, Dombi 1, Gyimesi
Szepesi 3. Csere: Szemerey (kapus), Gerháth 2 (1), Csala 3, Vékássy, Bízik 3 (2), Morena, S. Filipovics 1. Edző: Hlavaty Tamás
VÁC: Bíró – D. JOVETICS 7, Soós 4, FARKAS V. 4, S. Vukcsevics 2, Basic 1
Gróz 2 (2). Csere: Tóth E., Liscsevics 5, Hámori, Szondi 2, Helembai 2. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 9. p.: 3–6. 12. p.: 5–6. 16. p.: 5–9. 26. p.: 9–13. 37. p.: 12–18. 48. p.: 16–22. 56. p.: 20–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/2
Hlavaty Tamás:
– A rossz kezdés után egyszer még visszajöttünk a mérkőzésbe, de összességében a védekezésünk nem tudta tartani a vendégek jó képességű átlövőit, továbbá a kapusteljesítményünk sem volt a kívánatos színvonalon.
Ottó Katalin: – Az eredetileg kitűzött cél a nyolcadik hely felé vezető úton fontos két pontot szereztünk. Még úgy is, hogy hullámzott a játékunk, de ezúttal ez is elégnek bizonyult.

MTK BUDAPEST–BUDAÖRS 28–19 (13–8)
Népfürdő utca,
300 néző. V: Medve, Nagy L.
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – FALUVÉGI 5, Valovics 3, Kovács G., DAKOS 5 (1), Barna 3, Szádvári1. Csere: Putz (kapus), Balog B. 1 (1), TERMÁNY 7, Gorilszka, Gera, Bacíková 1, Tóth M. 2. Edző: Golovin Vlagyimir
BUDAÖRS: Andrási – FÖLDES K. 3, Karalyos, Zsigmond V. 4 (2), Szamoránsky A., Ivanics 5 (3), Kiskartali. Csere: Györkös (kapus), Szabadfi 1, Földes V., Hatala 3, Németh Nóra, Bardi 1, Szabó A. 1, Kamuti 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 11. p.: 7–4. 16. p.: 10–4. 27. p.: 12–6. 37. p.: 15–13. 43. p.: 19–14. 46. p.: 22–15. 53. p.: 23–15. 55. p.: 25–17
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5
Golovin Vlagyimir:
– A békéscsabai vereségünk után nehezebb meccsre számítottam, de összeszedtük magunkat és nagy akarással, csapatként sikerült győznünk.
Mihály Attila: – Inkább küzdelmes mérkőzés volt, mint színvonalas. Bár igyekeztünk – és voltak is jó periódusaink –, támadásban sok volt az egyéni hibánk, meg hát az MTK jobb erőkből is áll, mint mi.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 621–392 +229 36
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 17 1 581–403 +178 35
3. Érd 18 13 5 512–427 +85 26
4. Dunaújvárosi KKA 18 12 2 4 512–454 +58 26
5. Siófok KC 18 12 1 5 486–453 +33 25
6. Ipress Center-Vác 20 9 11 518–541 –23 18
7. DVSC-TVP 20 8 12 499–509 –10 16
8. Fehérvár KC 18 7 1 10 432–427 +5 15