Női kézi NB I: 78 gól Siófokon, MTK-bravúr a DVSC ellen

2017.02.11. 19:43
A Siófok 55 gólt szerzett a sérülésektől és betegségektől tizedelt Kispest ellen a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A 11. helyen álló MTK legyőzte a DVSC-t.

A Siófok KC még soha nem dobott ennyi gólt NB I-es mérkőzésen – írja a klub honlapja.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–KISPEST NKK 55–23
(28–8)
Siófok, 400 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: Pastrovics 1 – Such 7, Nze Minko 10 (2), Janjusevic 6, Jezic 6,Triscsuk 10, Erdősi 8. Csere: Gercsó (kapus), J. Agbaba 2, Németh Cs. 1, Hamburger, Sárosi 1, Mihályi, Kaposvári 1, Farkas E., M. Agbaba 2. Edző: Horváth Roland
KISPEST: Nenezics – Tamás 2, Polics 1, Fundák 2,Trizno 2, Petrovszki, Balog B. 6 (5). Csere: Brunner (kapus), Kosik 3, Vadász 1, Kiss K., Felső 1, Szerző 1, Pintér 1, Bárdi 3, Balogh V. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–1. 17. p.: 16–2. 23. p.: 21–5. 40. p.: 39–11. 48. p.: 47–14
Kiállítások: 10 ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Horváth Roland:
– Már három héttel ezelőtt, a Győr elleni hazai vereség során is a szebbik arcunkat mutattuk, most is jól kézilabdáztunk, és remélem, ez a lendületünk kitart a következő hétvégére, az Érd elleni rangadóra is.
Béki Nagy Bertalan: – Előfordul, hogy férfiember nem igazán tudja megérteni a lányok gondolkodását, így vagyok ezzel most én is. Felháborító teljesítményt nyújtottunk, kíváncsi vagyok, játékosaim hogyan számolnak el a saját lelkiismeretükkel.

MTK BUDAPEST– DVSC-TVP 25–19 (14–8)
Népfürdő u., 300 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MTK: ABRAMOVICS – Slakta, Nikolajenko, GORILSZKA 6 (2), Kovács G. 3, TERMÁNY 6, Szádvári 3. Csere: HÁFRA 4, Dakos 1, TÓTH E. 2, Márton. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, Sirián 3, Punyko 1, Deszpotovics, Garbuz 3, Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Siska, Jezsikava 1 (1), Marincsák 5 (3), Pénzes, Tóvizi, Csáki, Tóth M. 2. Edző: Tone Tiselj
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4
Kizárva: Tóth Eszter (54. p.)
Golovin Vlagyimir: – Hatvan percen keresztül tudtunk összpontosítani és dominálni, egy nagyon harcos mérkőzést nyertünk meg.
Tone Tiselj: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, erre is készültünk. Nagyon jó volt az MTK védekezése és Abramovics teljesítménye, amivel nem tudtunk megbirkózni.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA– MOSONMAGYARÓVÁRI KC 27–25 (12–12)
Dunaújváros, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Klujber 3, Kovács Anna 2, Karnik 1, Cifra 2, SZALAI 5, RÁCZ-VINCZE 5. Csere: CSAPÓ (kapus), KUDOR 7 (4), Hornyák B., Takács D. 1, Grosch 1, Nick, Molnár B. Edző: György László
MOSONMAGYARÓVÁR: Wéninger – Katona 2, Csala, BOUTI 4, DOMBI 7, Kopecz 1, Bízik R. 1 (1). Csere: GERHÁTH 6, Gyimesi 2, Hajtai 2, Bízik B. Edző: Varga József
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1
György László:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, de erre számítottunk. A győzelem, a két pont megszerzése volt ma számunkra a legfontosabb.
Varga József: – Hatalmasat küzdöttünk, és egy kis szerencsével talán pontot is szerezhettünk volna, de sajnos ennyivel volt jobb ma a hazai együttes.

1. Győri Audi ETO KC 13 13 447–272 +175 26
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 11 2 412–307 +105 22
3. Érd 12 10 1 1 338–289 +49 21
4. Dunaújvárosi Kohász KA 13 8 5 378–330 +48 16
5. DVSC-TVP 13 6 3 4 349–328 +21 15
6. Ipress Center-Vác 13 7 1 5 351–338 +13 15
7. Alba Fehérvár KC 12 6 6 324–311 +13 12
8. Siófok KC 13 5 1 7 367–349 +18 11