Női kézi NB I: 5 másodpercre volt az óvári pontszerzéstől a Budaörs

2018.10.26. 20:14
A Mosonmagyaróvár 25–24-re nyert hazai pályán a Budaörs ellen a női élvonalbeli kézilabda-bajnokság hetedik fordulójában, ezzel megszerezte a második győzelmét a 2018–2019-es kiírásban.

A Mosonmagyaróvár és a Budaörs sokáig fej fej mellett haladt, 3–3-nál, 4–4-nél, majd 8–8-nál is egálra álltak a csapatok. Az első játékrész hajrája azonban a vendégeknek sikerült jobban, akik így kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre (10–12).

A második félidő elején három, majd a 43. percben 15–19-nél négy találattal is meglépett a Budaörs. A Mosonmagyaróvár azonban a végjátékban összeszedte magát, és egy 4–0-s sorozattal az 52. percre kiegyenlített (21–21). Sőt mi több, a vendégek közel nyolcpercesre nyúló gólképtelenségét kihasználva fordított, így öt minutummal a vége előtt már kétgólos előnyben voltak az óváriak (23–21).

A végére viszont jutott még egy fordulat, a Budaörs újra egyenlíteni tudott 23–23-nál, majd 24–24-nél is.

Öt másodperc volt hátra, amikor Tilinger Tamara megszerezte a hazaiak győztes találatát (25–24), amelyre már nem tudott válaszolni a vendégcsapat.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁR
MOYRA-BUDAÖRS 25–24 (10–12)
Mosonmagyaróvár, 1100 néző. V: Herczeg, Südi
MOSONMAGYARÓVÁR: SCHOLTZ – KOVACSICZ 4, KOPECZ 4, Farkas V. 2, Horváth B. 1, TILINGER 8 (2), Hajtai 1. Csere: Gubíková (kapus), Gyimesi 2, Márczy 1, Bízik R. 1, Vukcsevics 1, Bardi. Edző: Bognár Róbert.
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 4 (1), HORNYÁK Á. 4, PÁLOS-BOGNÁR 2 (1), Pásztor, Gerháth 3, Kiskartali. Csere: Wéninger (kapus), SZABADFI 5, MÉZES 6 (4), Hajduch, Zsigmond. Edző: Mihály Attila.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 13. p.: 4–6. 20. p.: 8–9. 26. p.:
8–11. 36. p.: 13–14. 43. p.: 15–19. 54. p.: 22–21
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/6
Bognár Róbert: – Óriási volt a tét, hatalmas szívvel játszottunk az életben maradásért. Negyven percig nagyon görcsösek voltunk, de vert helyzetből vissza tudtunk jönni.
Mihály Attila: – A hazai pálya minden előnyét kihasználó csapat győzelméhez csak gratulálni tudunk.

1. Győr 8 8 303–207 +96 16
2. FTC 7 7 237–154 +83 14
3. Siófok 7 5 2 210–160 +50 10
4. Érd 6 4 1 1 187–175 +12 9
5. Kisvárda 6 3 2 1 154–136 +18 8
6. Vác 6 4 2 183–168 +15 8
7. Fehérvár 6 3 1 2 156–153 +3 7
8. MTK 7 2 1 4 190–207 –17 5