Női kézi NB I: 37 dunaújvárosi gól a kisvárdai kapuban

2016.11.05. 15:59
A K&H női kézilabdaliga 8. fordulójának nyitó mérkőzésén az EHF-kupa-győztes Dunaújváros a kilencgólos Kovács Anna vezérletéven 37–28-ra nyert Kisvárdán. A vendégek az első és a második félidő elején is faképnél hagyták ellenfelüket, így a házigazda hiába próbált kapaszkodni.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
8. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DUNAÚJVÁROSI KKA 28–37 (13–20)

Kisvárda, 900 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
KISVÁRDA: Dzsukeva – Vukojevic 1, Dmitrovics 6, Kucherova 2, Szabó V. 2, Umanec 1, Rocha 2. Csere: Puscas (kapus), Tarjányi, BÍZIK B. 4, Lévai, GEDROIT 9 (3), Smid, Gidai, Héjjas 1. Edző: Kovács Péter
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari, KOVÁCS ANNA 9 (2), CIFRA 3, Micijevic 3, SZALAI B. 7, VINCZE M. 7. Csere: Csapó (kapus), Termány 1, Takács D. 1, KLUJBER 3, Hornyák B., Molnár B. 2, Karnik Sz. 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 6. p.: 2–6. 7. p.: 3–6. 13. p.: 3–13. 18. p.: 5–13. 24. p.: 10–17. 36. p.: 13–26. 40. p.: 17–27. 44. p.: 19–30. 47. p.: 23–30. 55. p.: 26–34
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Kovács Péter:
– Mindkét félidőt pocsékul kezdtük, továbbra sem tudom, hogy ennek mi az oka. Nagyon sok gólt kaptunk, annyi a pozitívum, hogy küzdöttünk végig, és akadt néhány jó egyéni teljesítmény.
Zdravko Zovko: – Az első tíz percben elhúztunk, aztán hátradőltünk, és ezt kihasználta a Kisvárda, amely szűkített a hátrányán. A második félidőt megint jól kezdtük, sok gólt szereztünk, és mindenki kivette a részét a győzelemből.