Női kézi NB I: sorozatban 150. alkalommal nyert otthon az ETO

2015.01.28. 19:32
Bár a mérkőzés elején három góllal (3–6) is vezetett a DVSC a Győri Audi ETO KC otthonában, végül fölényes győzelmet aratott a címvédő a 17. forduló előre hozott találkozóján a női kézilabda NB I-ben. A szünetben 14–9-re vezetett Ambros Martín csapata, amely a fordulás után csak hét gólt kapott, és végül 30–16-ra nyert. Az ETO Facebook-oldalának tájékoztatása szerint ez volt a győriek 150. bajnoki sikere sorozatban, 2004. szeptember 26. óta nem vesztett pontot otthon az ETO.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-TVP-AQUATICUM 30–16
(14–9)
Győr, 1200 néző. V: Bacs, Bóna
GYŐRI ETO: HERR O. – BÓDI 5, S. Müller 2, Kovacsics 1 (1), H. Löke 4, Szeny 3 (1), KORSÓS 5 (3). Csere: Wéninger (kapus), AGUILAR 5, Knedliková 2, V. Milanovic-Litre 1, Hornyák Á., Szepesi 1, Planéta 1, Morena. Edző: Ambros Martín
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, KARNIK 4 (3), Kudor 2, Gorilszka 1, Siska 1, Kelemen 2. Csere: Makai (kapus), Marincsák 1, Bárány, Szilágyi, Klikovac, Slakta P. 2, Vörös B., Bohus-Karnik 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 8. p.: 2–3. 13. p.: 3–6. 20. p.: 7–7. 25. p.: 10–9. 34. p.: 19–10. 41. p.: 21–11. 54. p.: 26–14
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Támadásban ugyan végig eljutottunk a pozíciókig, de csak a szünet után lőttük be a helyzeteket. Ekkor már kellően agresszív lett a védekezésünk is.
Varga József: – Noha csapatunk jól kezdte a mérkőzést, de összességében bebizonyosodott, hogy sok játékosunknak erős még a Győr szintjét képviselő ellenfél, amelynek sok sikert kívánok a hét végi kupamérkőzésre. NŐI KÉZILABDA NB I