Női kézi NB I: 11 gólos sikerrel rajtolt a Kohász

2016.09.18. 18:22
A Dunaújvárosi Kohász 31–20-ra nyert az MTK otthonában a női kézilabda NB I 1. fordulójának vasárnapi  mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 20–31 (12–16)
Népfürdő u.,
300 néző. V: Bonifert, Oláh
MTK: Víg – Slakta, Nikolajenko 3 (1), Gorilszka 1, Kovács G., FRANKOVIC 6, Szádvári 2
Csere: Putz, Hlogyik (kapusok), Háfra 3, Dakos 2, Stranigg, Tóth E. 2, Hosszu, Blaubacher 1
Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – AZARI 6, KOVÁCS A. 6 (5), CIFRA 5, VINCZE 5, Micijevic 2, Szalai 2. Csere: Termány 2, Takács D. 1, Molnár B. 2, Hornyák B., Nick, Klujber, Grosch
Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 12. p.: 6–7. 24. p.: 9–14. 37. p.: 13–20. 49. p.: 16–26
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5
Golovin Vlagyimir:
– Amit elterveztünk, annak teljes mértékben az ellenkezőjét csináltuk, ennek köszönhető a nagy arányú vereség.
Zdravko Zovko: – Nagyon sokat készültünk erre a mérkőzésre, jó volt a védekezésünk, és mögötte a kapusteljesítmény. Olyan sávokba tudtuk bekényszeríteni az ellenfél lövőit, aminek a védéseiből gyors lerohanásokat tudtunk vinni, ez volt a kulcsa a győzelmünknek. NŐI KÉZILABDA NB I