Női kézi MK: újabb drámai elődöntő, az Érd a Győr ellenfele

2018.03.31. 16:56
Érdi öröm: drámai csatában győzték le a Siófokot az elődöntőben (Fotó: Micheller Szilvia)
A női kézilabda Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében az első elődöntő után a második is hétméteresekkel dőlt el – az Érd nagy csatában legyőzte a Siófokot és vasárnap megküzdhet a Győrrel a fináléban.

Októberben 32–22-re, három hete 22–20-ra győzte le az Érd a Siófokot – ha ebből indulunk ki, Szabó Edina csapata számított esélyesebbnek a Magyar Kupa második elődöntőjében.

A korábbi eredmények ellenére, vagy talán éppen emiatt nagyon erősen kezdett a Balaton-parti együttes, kevesebb mint kilenc perc alatt már 4–1-re vezetett. Az Érd a továbbiakban sem találta az ellenszert riválisa játékára, volt már négy is a különbség és a félidőig is csak két gólra tudott zárkózni.

Such Nelli vezetésével a Siófok annak ellenére őrizte a két-három gólos előnyét, hogy a másik oldalon Katarina Krpezs-Slezák megállíthatatlanul lőtte a gólokat. A 41. percben aztán Kiss Nikolett találatával egyenlített az Érd, majd négy perccel később, megint Kiss villanásával, először vezetett (19–18).

Az utolsó percekben már fej fej mellett haladtak a felek, de tíz másodperccel a vége előtt úgy tűnt, Mariama Signate eldöntötte a meccset a góljával a Pest megyeiek javára, ám az utolsó pillanatban Ferenczy Fruzsina hihetetlen módon egyenlített (23–23).

A hétméterespárbajban már a Siófok érezhette magát páholyban, csakhogy a negyedik és az ötödik kísérletet is elrontotta, majd a „hirtelen halálban” megint tévesztett, míg az Érd nem hibázott, így vasárnap megküzdhet a Győrrel a Magyar Kupa fináléjában.

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (Papp László Budapest Sportaréna)
ELŐDÖNTŐ

ÉRD–SIÓFOK 23–23 (9–11) – hétméteresekkel: 4–3
Papp László Sportaréna, 5500 néző. V: Bonifert, Oláh
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 6 (1), KISS N. 5, A. Bulatovics, Kisfaludy, Signate 3, Lassource 3. Csere: FOGGEA (kapus), Roberts 1, Szabó L. 3, Tóth G. 1, Gávai 1
Edző: Szabó Edina
SIÓFOK: DEDU – SUCH 6, FERENCZY 4, al-Gaui 3, Maibom 2 (1), Nze-Minko 2, Aoustin 3. Csere: Szemerey (kapus), Mazák-Németh, Jezic 1, Erdősi 2, Böhme
Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása.
5. perc: 1–4. 12. p.: 3–7. 23. p.: 6–11. 36. p.: 11–14. 46. p.: 15–16. 51. p.: 19–18
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
Szabó Edina: – Gratulálok a Siófoknak, remek mérkőzés volt, amelyen nem a játék szépsége dominált. Örülök a döntőbe jutásnak.
Lars Rasmussen: – Óriási küzdelem volt, hagyományosan nagy taktikai csatát vívtunk az érdiekkel, amit ezúttal ők nyertek meg. Nehéz így elveszíteni egy meccset, de a hétméteresek is hozzátartoznak a játékhoz.